Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Historien begynner her..

Bestemor, og bestefar passet barnebarnet`s jentepus..

Hun var ikke et år engang...:D

Men hun fikk fort "draget" på "gutta" i nabolaget...

Og det tok jammen ikke lange tiden før du ventet små babypuser..

Jeg husker så godt da di var født..

Det var 2 helt svarte gutter, 1grå jente, 1gråspraglet jente, og en gråspraglet gutt...

Dere var så nydelige alle sammen...

Men jeg skulle jo ikke ha dyr, jeg...

Sånn ble det altså ikke..

Da babyene dine var 6uker, så valgte besteforeldrene mine å gi dere bort..

Det var jo 6uker for tidlig...:S

Jeg var å kikket på dere, før dere ble hentet...

Og jeg klarte ikke la 3stk bli avlivet.... :twitch:

Jeg sa til bestemor: Jeg SKAL ha den gråspraglede gutten :D

Og sånn ble det...

Vi fikk deg hjem, og du var bare såå skjønn :rolleyes:

Men den gleden varte ikke lenge..

Du begynte å gjøre fra deg, alle andre steder enn i doen din...

Jeg unnskyldte deg med at: Du ble hentet vekk fra mor, for tidlig..

Men etter 1mnd med kattebæsj, bak TV, i sofaen, tiss i stoler, og overalt..

Da orket vi ikke mer...

Dyrlegen sa: Avliv han, eller gi han til noen som VIL jobbe med det...

Vi valgte å avlive deg...Bare fordi jeg skulle slippe å "ikke vite hvor du er"... :ahappy:

Du er dypt savnet..Du og Luna var jo bestevenner..og Øyvind lærte deg et triks før du måtte "dra"...

Give Me Five, Harry :rolleyes: og jaggu kom du med labben din...Flere ganger.. ;)

Savner deg, lillegutt ;)

4 måneder ble du...

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...