Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan lære "finn mobilen"? *flau*


Line_

Recommended Posts

Hvordan lærte dere (som har lært det) hunedene deres "finn mobilen"..Felix finner den når den ligger 2-3-4-5 meter fra han men han klarer ikke å snuse seg frem til den... :? Men han er jo veldig ung da :D har bare så vidt begynt å prøve litt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vår hund kan det. Ikke sånn 100% riktig enda, men vi gjemte mobilen litt i næheten først. Finner et navn på tingen. Feks. mobil. Så sier vi finn den! Mobil! SÅ begynner ho straks å lete. Ho finner somregel alt vi gjemmer. (har lært ho å finne nøklene først da, så ho kan prinsippet.) Og det blir ekstra lett når telefonen ringer da hun følger lyden. Litt vanskelig å bite over den når den vibrerer da. hihi. men ho får nå det til også. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka kan "hent grisen" og "finn Nalle" og sånne ting, og det jeg gjorde da var at hver gang hun plukket opp f.eks. grisen så sa jeg "ja, det er grisen, det er grisen. Griiisen." Tok ikke lang tid før hun fatta poenget da, og nå plukker hun opp grisen om jeg sier at hun skal gjøre det, og den ligger blant flere leker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, det var jeg som hadde lært hunden min det:-) Jeg satt med Cita i høyt gress og lot henne få lov til å se at jeg kastet mobilen min i gresset. Hun løp og hentet den med en gang og jeg klikket + belønnet. Så holdt jeg på med det trinnet veldig lenge, ikke samme plass hele tiden, men hele tiden i høyt gress. Når vi hadde holdt på slik lenge tok jeg henne med til en slette med høyt gress igjen.. Jeg tok fram klikkeren og en godbit og Cita serverte meg mange atferder. Til slutt gjenkjente hun situasjonen med det høye gresset og begynte å søke etter mobilen, som jeg med vilje hadde plassert veldig enkelt i gresset. Hun fant den med en gang, klikk + jackpot. Så fortsatte vi slik og gjorde det vanskeligere og vanskeligere. Vi gikk over til å gjøre det i skogen, gjemme mobilen bak et tre, i en busk osv, og til slutt innpå rommet mitt. Da kunne hun finne mobilen min i alle situasjoner så lenge jeg tok fram klikkeren og godbiter. Da satte jeg til slutt navn på øvelsen:) ("finn mobilen!")

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...