Gå til innhold
Hundesonen.no

Få link til å åpne seg i frames


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har laget en index side, med 3 forskjellige frames. I den øverste framesen har jeg bare plassert et bilde. I den nest øverste er det linker. Og under der kommer hovedframesen, rammen som jeg vil alle linkene skal åpne seg i. Problemet er at jeg ikke finner ut hvordan jeg får åpnet linkene i den rammen.

Skrevet

Har du husket å navngi iframesene dine, og satt linkens "target" skal være riktig iframe? Eks om du kaller hovedsida for name="iframe1" , så må target="iframe1" stå i lenken du vil skal åpne i den.

Du finner sikkert svaret på problemet ditt her.

Skrevet
<iframe src="iframe-sidan.htm" name="iframe" width="200" marginwidth="10" height="200" marginheight="10" scrolling="auto">

</iframe>

Det uthevede er "navnet" til iframen. Siden du har tre stykker, så må du gi de forskjellige navn (eks iframe1, iframe2 og iframe3).

<a href="sidan2.htm" target="iframe">Länk...</a>

Uthevet her er target du skal ha i linken da. Den må stemme overens med den iframen du vil at sida skal åpne seg i.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...