Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som reiser mye på utst/stevner o.l


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Dere andre som reiser mye rundt i landet for å stille/dra på stevner osv. Hvor får dere penger fra? Må dere betale selv, betaler foreldrene deres??

Jeg skal mest sannsynlig på MASSE agility stevner og utstillinger i år og jeg kjenner at det SVIR i lommeboka, ettersom at jeg må betale selv (noen ganger kan jeg "grine" til meg et stevne eller to) men man skal jo bo,kjøre,påmeldingen koster osv osv...

Hvor får DU penger fra??

Skrevet

Ingen steder :blink:

Har ikke peiling på hvordan jeg har råd til å reise alle de stedene jeg har vært på i år... Tar en måned om gangen og håper på det beste, pleier å sitte på med forskjellige oppdrettere, bestemor og folk jeg stiller hunder får... Steder å bo, tja pleier som oftest å bo enten på hotel eller hos kjent folk... Pleier å grine meg til å få penger til hotel av pappa hvis jeg ikke har det... Tar noen ganger tog også, det pleier også å kose endel...

Og selve påmeldings avgiften er svinedyr nå og :) iløpet av en helg og med to valper som skal stille så er pluselig 800 kr vekke.

Skrevet

Jeg prioriterer - jeg kan ikke melde på et stevne før jeg vet hvor jeg får penger til det. Hovedsaklig kommer pengene til stevner på jobbing. Men til tider må man bare akseptere at man er student og ung og ikke har råd til hauger av stevner og utstillinger i løpet av et år.

Skrevet

Foreldrene mine betaler overnatting om det trengs. Transport (buss/tog) betaler jeg selv.

Tinka stilles ikke ut og konkurreres i alle fall foreløpig ikke med, så påmeldingsavgifter slipper jeg å betale.

Skrevet

Det er en prioriteringssak, kommer jo an på hva man synes er viktigst. Shopping, pub-turer og restaurantbesøk interesserer meg ikke, og det sparer jeg mye på :blink: For meg kommer dyra og dyrerelaterte aktiviteter i første rekke.

Skrevet

Har reist litt på jaktprøver, og i år blir det kanskje litt mer utstillinger på oss også. Vi jobber og tjener penger som vi heller bruker på hundene enn alt det andre vi egentlig trenger til hus/hjem. :Laugh:

Skrevet

Jeg betaler noe og mamma og pappa betaler noe. Når det gjelder å reise på stevner og slikt utenfor trondheim og omegn hvertfall. Innenfor den "grensen" er det jeg som betaler alt, bortsett fra bensinpengene om de kjører meg :ahappy:

Jeg betaler mye selv, men jeg jobber, så det gjør meg ingenting. :whistle:

Skrevet

Jeg trodde jeg var bortskjemt. Men der tok jeg grundig feil. Aldri i verden om jeg hadde fått hotellopphold, penger til å stille ut, osv osv.

De få gangene jeg har hvert på utstilling (kun for å sett), så har jeg ikke sovet der, (utenom i drammen, sov hos Tine :whistle: *snill du) og jeg har så vidt hatt råd til inngangspenger (om det er det).

Jeg måtte nok bare spart opp til utstillinger om jeg hadde en hund som skulle stilles. ETT stevne en sjelden gang hadde de kanskje bidratt med, men kun selve stevnet, ikke overnatting å sånne ting.

Skrevet

Jeg betaler alt innen hund selv...hvordan jeg får råd? aner rett og slett ikke :whistle:

Jeg jobber jo da, så litt penger får jeg jo derfra...

Men man må jo velge ut hva som er viktigst...og noen ting må ofres ovenfor andre ting :tongue:

Guest Just me!!
Skrevet

Mamma betaler. Ellers så har jeg en viss snill Kristine som låner bort seteplass noen ganger :whistle:

Skrevet

Jeg må innrømme at foreldrene mine betaler mesteparten altså..

Men jeg bruker mye av stipendpengene mine på hund (foreldrene mine betaler læremiddel), og penger jeg får i gave til jul og bursdag.

Skrevet

Salukiene betaler bestemor for og det er som regel hun som kjører rundt. Som "betaling" for at jeg viser de frem betaler bestemor også evt hotell og lommepenger. Etterhvert vil hun også begynne å betale for hotell for Line (felix) siden hun handler Zolla. Heldiggrisen :whistle: Utrolig deilig å ha en bestemor som er så glad i å dra på uts, ikke bare for økonomiens skyld, men er jo så sosialt å dra sammen :ahappy:

Nå som jeg har Pepper så merker jeg hvor dyrt uts er for han VIL jeg helst betale for selv, selvom mamma også vil betale for han. Idiotisk krangel mellom oss egentlig :)

Når jeg reiser rundt i landet og stiller for oppdrettere får jeg ofte betalt for reise eller de kjører meg.

Skrevet

Her er det ikkje eg som eiger hundene, det er mamma, så eg får betalt alt sammen + at eg ofte får litt ekstra penger, for å stille ut Tina for ho. Mamma kan ikkje gå med 2-3 hunder i ringen samtidig heller :Laugh:

Selv om hundene ikkje er mine, så er kaninene mine det, og eg reiser på stevner og utstillinger med dei også.

Da betaler eg selveste utstillingen, og alt utstyr (reisebur, matskåler, og slikt som skal vere med på turen) selv, og så får eg penger til reise og opphold :whistle:

Alle pengene eg må betale selv får eg av og sitte barnevakt hos en liten familie, + at masse bursdagspenger og sånn går med til dyra. :Laugh:

Skrevet

Jeg betaler alt selv, og før jeg fikk fast jobb tok jeg pengene fra sommerjobb, bursdagspenger, i tillegg til at jeg hadde spart en del.

Må fortsatt betale alt selv, men nå har jeg en jobb jeg tjener ganske godt på. Hvis jeg stiller for andre sitter jeg ofte på med de, og de betaler overnatting osv

Skrevet

Min mamma og min pappa :)

Vi regna på fjoråret, ca 30 000 i utstillinger og overnatting. (noen og 20 uts)

Men som f.eks i Sverige nå på SKK My Dog, gikk det jo 600km med bensin + 100kr i kataloger + 1300 i påmelding + mat ovs.. Blir penger :/

Skrevet

Jeg betaler alt selv. Jeg jobber en del og stipend får jeg også :) Av og til når vi er på kurser og utstillinger så setter foreldrene mine innpå noen hundelapper. Jeg spør aldri om penger, så de får sette inn hvis de vil. Jeg vil alltid klare alt selv, vil ikke være avhengig av de nå som jeg ikke bor hjemme.

Ellers er foreldrene mine flinke å passe en av hundene hvis jeg skal vekk, og bare kan ha med 1 hund. Dette sparer jeg selvfølgelig også litt på ;)

Skrevet

Vel, det blir jo 'noen' utstillinger, stevner og kurs i løpet av et år. Og for å få råd til alt, må man prioritere, ikke noe større problem enn det. :)

Skrevet

Jeg betaler alt selv. Er jo dyrt, men alt handler om å prioritere. Andre bruker kanskje mere penger på klær og sminke, jeg bruker heller mere penger på Mira og stevner :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...