Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingsbånd


IM

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg lett og lett, og finner det ikke!

Var på utstillingstrening i sommer, og da lånte jeg et halsbånd i gull.

Dette var tynn "kjetting" som kledde Willy noe så utrolig snasent fint!

Men jeg finner ikke et likt et til meg selv! Grr...!

Noen som kan hjelpe meg?? jeg har vært å kikket i alle katalogene i dyrebutikker, men det er ingen som har...

Skrevet

Jeg vet at Likka til Hilde (LBL) har et lekker tynt gull halsbånd. Du kan kanskje sende henne en PM opg høre hvor hun fikk tak i det?

Skrevet

tusen takk for mange tips :D

Da er det bestilt :D

Bare litt teit med at man måtte kjøpe for over 300kr på den nettbutikken da...

*dobbeltpost. slått sammen av nirm*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...