Gå til innhold
Hundesonen.no

Leke fra canis


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

For en stund siden var jeg inne på canis og fant ei leke jeg tenkte å kjøpe, men nå har de den ikke mer. Er det noen som vet av andre som kan ha den eller noe lignende? Det var en slags tauleke med ball i midten og tøyhode av enten tiger eller løve om jeg ikke husker helt feil. Kjøpte noe lignende her i byen, men Ike klarte å rive hodet av den idag <_< Den var så genial fordi det var piping i hodet,og masse tau og dill å holde og bite i. Ja også var det sånn tøystoff som gjorde at det så ut som om den hadde pels. Men nå er pipehode borte(Ike syntes det var rasende festlig med bare hodet og han da,men det er ikke så lett å ha drakamp med den lille dotten..) Så hvis noen vet av noe lignende på andre nettbutikker,skrik ut :icon_redface:

Sånn ser stakkaren ut nå.Jeg ble nesten litt lei meg,den var jo så søt denne greia :rolleyes:

leikentike001R.jpg

Skrevet

Vi hadde samme ulykka med nesten samme leke. Jeg kjøpte den i en butikk her nede tror jeg, men jeg kan ikke finne den igjen. Det var favorittleka uten tvil, så det var trist når den ble tygget i biter. Skal si ifra om jeg finner den igjen et sted :D

Slik så den ut før dyret tygget den opp:

Pecs020.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...