Gå til innhold
Hundesonen.no

Angrep beste forsvar?


Vala

Recommended Posts

Jeg har for tiden tatt til meg en katt som trenger midlertidig hjem. Jeg har hatt så mange katter, som har hatt så forskjellige utgangspunkt i livet (villkatter osv.), men har aldri opplevd en katt som faktisk angriper??!

Den angriper ikke mine to katter- og pelsen holder jeg laaaaangt vekke fra den, ellers ville den vel gått i fistel ;)

Jeg antar jo at den er utrygg og redd, men altså, alle andre katter jeg har hatt ville ha gjemt seg vekk hvis den var så utrygg. Denne hopper altså frem og angriper. Den angriper videre bare mennesker og ikke de andre kattene (hvis en ser bort ifra lunsjen den hadde seg i akvariet til datteren min da ;) ).Nå har jeg to katter fra før og en pels.

Nå må jeg si, at jeg har hatt denne katten i mindre enn en uke-en uke først i morgen. Og på denne tiden har den utviklet seg. Altså, den tar kontakt når den ønsker, men da mest utenfor det rommet den har fått "tildelt". I det rommet, så er den egentlig monsterkatten deLuxe!

For å oppklare, jeg lurer egentlig ikke på noen råd osv. Men er mest interessert i denne oppførselen han utviser. En slik oppførsel av pelsen min ville nesten sikkert ført til en avlivning. Men så kan jo en hund gjøre mer skade enn katter. Men allikevel...

Har dere vært borti noe sånt før?

Vala

EDiT: Må legge til at denne katten har vært innekatt i hele sitt liv. Den har visstnok møtt en kattunge tidligere. Når den møtte kattene hos meg første gangen, så var den i fistel over disse vesenene. Men nå (i korte møter), så er den utrolig nysgjerrig og følger etter... ;))

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehehe... Jeg har en hunnkatt som tror hun er en hund (virker det som). Hun tåler virkelig ikke andre katter, og alarmen går hver gang en hannkatt i området tusler rundt på tomta. Da skrikes, hyles, hveses og knurres det så det høres på mils avstand, og det høres ut som det stakkars dyret holder på å dø.

Hun stikker helst av da, men hun er vel så artig at andre katter ikke klarer å motstå fristelsen å følge etter. :rolleyes:

Når hun ikke har noe valg, så venner hun seg fort til andre katter i huset. Hadde henne med på tur (lar henne ikke være her alene i flere døgn) til et hus med en voksen katt og to kattunger i, da ble det leven, gitt! Jeg tror vel ikke hun er virkelig redd, hun virker bare skikkelig sur. Det blir flere katter i hus etterhvert, så hun får bare finne seg i det! :icon_redface:

Hunder, derimot... De er artige dyr, som man bare MÅ erte, særlig hunder som faktisk ikke er sånn voldsomt vennlig innstilt. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Mm, de er noen merkelige dyr til tider *ler*

Siden sist har denne katten nærmest perforert høyrearmen min. Bare fordi jeg ikke var helt opptatt med å kose med ham, men skulle plukke noe opp fra gulvet... Littegrann slitsomt faktisk. Fordi jeg blir litt engstelig for om han kommer til å sitte i ansiktet mitt plutselig en dag.. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...