Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny støvsuger er kjøpt!


Lemen

Recommended Posts

Skrevet

Arven etter mormor, dvs min gamle støvsuger er ikke helt i form for tiden og vil snart bli erstattet (på januarsalget tenkte jeg). Den nye støvsugeren skal ha Hepa filter (det skal være så bra) og den skal støvsuge vekk hundehår... Men hva slags støvsuger er best på disse tingene? Gode forslag tas i mot med takk.. :P

Skrevet

Vet ikke hva ett Hepa filter er :P , men jeg kan trygt anbefale deg en Kirby støvsuger.

Har to hunder som røyter enormt hele året,og jeg kunne nok ikke hatt tepper inne viss det ikke var for Kirbyn. Masse ekstrautstyr du kan få kjøpt også, har akkurat renset teppene her med den.Den er dyr, men vell hvert pengene..

Siri

www.prikkedyret.com

Skrevet

Dette er den beste, men den er dyr.

http://www.rewci.com/dyanbavadcfr.html

Det er ikke så mange i norge som selger denne, men den er helt fantastisk. Sparer penger til å kjøpe sånn selv.. Har hatt mange støvsugere, men ingen har overlevd st. bernardspels hver dag i lengre tid.

Den er poseløs, kjempesterk, kommer under sofaen, suger opp ALT, (tilogmed sikkel). Og nei - jeg selger ikke dyson. Men jeg fikk låne en, og det var en orgasmisk opplevelse ;) Og ikke snakk om hvor lett det var å støvsuge.. aldri mer over samme sted to ganger ;)

Til de som ikke gidder å åpne linken: Dyson animal ball pro!

(tok bare den første linken, det finnes mer utvalg)

Jeg ELSKER den støvsugeren!!

(Den koster ca. 5-6000 i norge)

Skrevet

Vi har en fra Miele, som er spesiell mot dyre hår. Den funker veldig bra. Heter vel meile dog and cat hvis jeg ikke tar helt feil.

Skrevet
Vi har en fra Miele, som er spesiell mot dyre hår. Den funker veldig bra. Heter vel meile dog and cat hvis jeg ikke tar helt feil.

Stemmer- har den jeg også- den er uvurderlig!!

Skrevet

Jeg har en electrolux, som jeg er kjempe fornøyd med. Den har jeg hatt i 2 år nå og er i bruk ca annenhver dag og fortsatt like god :wub: Nå så jeg at den var blitt temmelig mye billigere også, koster nå 1995,- på el-kjøp.

Kan anbefales!

Se her

Skrevet

Vil anbefale å kjøpe en støvsuger med høy motorstyrke, dvs min. 2000 - 2200 watt. Kan også være lurt å sjekke hvor lang ledning det er, noen støvsugere har forbausende kort ledning noe som gjør at du må bytte kontakt underveis. Se også på utformingen av børstehodet. Det bør ikke være for stort og klumpete slik at det blir vanskelig å komme til under møbler ol. Det er også lurt å kjøpe kjente merker slik at det er lett å få tak i støvsugerposer.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takker for innspill! :)

Januar viste seg å ikke være måneden for støvsuger innkjøp, de koster flere tusen..! Og det er rett etter jul.. Men jeg har store forhåpninger til februar.. :wink:

Grunnen til at jeg vil ha HEPA filter er at jeg er allergisk mot hundehår, og på min gamle støvsuger blir hundehårene knapt fanget opp før de finner en vei ut av filteret igjen..

Støvsuger-verdenen er jammen stor, med flott farger og mange rare funksjoner. Poseløs støvsugere var nytt for meg, men det skal sjekkes ut det også! :)

Skrevet

Når støvsugeren min døde endte jeg opp med å kjøpe en modell fra Miele som hadde en "teppebanker" som tilleggsutstyr. Den er helt rå til å få opp hår fra tepper og møbler.. :blink:

Lykke til med "jakten" etter ny støvsuger.. :)

Skrevet
eller kjøpe poseløs :blink:

flere og flere støvsugere kommer nå uten posene, og det er veldig mye kjekkere!

Jeg vil bare svare noe på dette :) for før jul var jeg med typen, og han skulle ha en støvsuger han skulle gi bort til jul. Og de hadde en poseløs. MEN der sitter det et filter, og etter en stund må man bytte dette, OG han i butikken sa at de ikke kunne skaffe dette filteret, så da måtte man likevel gå over til poser igjen.

Så om man skal kjøpe poseløs, og det er filter inni (som jeg tror?! sitter i alle) så hør om butikken får skaffet dette. Ellers må man like greit gå over til vanlige poser igjen. Å da er vel vitsen borte.

Skrevet

på de jeg har hatt puttes filteret i oppvaskmaskin når det blir skittent. har bare byttet filter en gang, og da var det lett og skaffe. Men er nok lurt å sjekke det ja.

Skrevet

Trur det er select som selger poser som passer til alle typer støvsugere som har glidelås i bunnen, så det er bare å tømme de og bruke de på nytt. Aner ikke hvordan de virker (enda), men tenkte å prøve en dag. Går jo en formue i støvsugeposer i verste røytetid...

Skrevet
eller kjøpe poseløs :)

flere og flere støvsugere kommer nå uten posene, og det er veldig mye kjekkere!

Sorry, her er jeg nok fullstendig blÅnd. Men, altså, "poseløs"? Hvordan funker dette? Tømmer man hele støvsugeren oppi bossposen etter endt støvsuging???

Skrevet
Sorry, her er jeg nok fullstendig blÅnd. Men, altså, "poseløs"? Hvordan funker dette? Tømmer man hele støvsugeren oppi bossposen etter endt støvsuging???

Den vi så på var hvertfall slik at posen er byttet ut med en "boks", støvet havner i den, og den tømmer du i søpla :)

Skrevet
Den vi så på var hvertfall slik at posen er byttet ut med en "boks", støvet havner i den, og den tømmer du i søpla :)

Ja - de har enten en boks eller en slags bøtte alt samles i, så er det bare å slippe det i matavfallet :)

Skrevet

Jøss, tatt i betraktning at støvsugerposer har begynt å koste flesk-så er jo dette også en veldig økonomisk løsning i det lange løp i tillegg til at det må da være mer miljøvennlig enn alle disse posene ;)

Skrevet
Aahh, så deilig det er med røytefri hund! banana

Hehe.. Ja det er skjønt med røytefri hund! :P

Jeg setter mer og mer pris på det, spesielt når jeg har hatt besøk av andre hundekompiser, da er det pels overalt, ikke rart kanskje med denne vinteren vi har, varmt/kaldt om hverandre, det blir det mye røyting av desverre. Og jeg leengter etter ny støvsuger.. tror faktisk jeg går for poseløs altså.. ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Ny støvsuger er kjøpt! :icon_fun:

Det ble en AEG Quickstop, med vaskbart Hepa filter, og med pose. Hundeeiere ble anbefalt å kjøpe støvsuger med pose fordi hundehårene tettet til filteret i den poseløse dingsen.. (noe i den duren der..)

Jeg er kjempefornøyd! Støvsugeren har en maks sugeeffekt på 370 watt, og munnstykket har hundehårfunksjon, (med søte poter på..) Og den fungerer kjempebra, både puddelhår, vanlig hundehår, (*host*) hybelkaniner forsvinner inn i det lange røret i en rivende fart. :baby:

Skrevet
Ny støvsuger er kjøpt! :icon_fun:

Det ble en AEG Quickstop, med vaskbart Hepa filter, og med pose. Hundeeiere ble anbefalt å kjøpe støvsuger med pose fordi hundehårene tettet til filteret i den poseløse dingsen.. (noe i den duren der..)

Jeg er kjempefornøyd! Støvsugeren har en maks sugeeffekt på 370 watt, og munnstykket har hundehårfunksjon, (med søte poter på..) Og den fungerer kjempebra, både puddelhår, vanlig hundehår, (*host*) hybelkaniner forsvinner inn i det lange røret i en rivende fart. :baby:

Høres bra ut!! Men hvor mye kostet vidunderet? Jeg begynner å bli lei av å hele tiden måtte lete som en gal etter poser som passer min arv etter mormor. Et over tyveårgammelt vidunder! Funker som bare julingen, teipet og alt, men dog- slitsomt når det ikke engang modellnr. finnes i butikkenes oversikt;)

Skrevet
Høres bra ut! Men hvor mye kostet vidunderet? Jeg begynner å bli lei av å hele tiden måtte lete som en gal etter poser som passer min arv etter mormor. Et over tyveårgammelt vidunder! Funker som bare julingen, teipet og alt, men dog- slitsomt når det ikke engang modellnr. finnes i butikkenes oversikt;)

Jeg kjenner alt for godt til mormor-støvsugere.. :baby: Min gamle støvsuger måtte jeg gi noen vellplasserte spark for å få ledningen til å rulle inn igjen og filteret var bare til pynt og antagelig ikke til filtrering.. :baby:

Vidunderet ble kjøpt på Elkjøp, og kostet 1700, de hadde tilbud på den da jeg kjøpt den. Den er litt dyrere i nettbutikken.

I følge butikkmannen har den veldig sterk motor og sugekraft for støvsugere i den prisklassen, også er hundehårfjernings "feltet" (eget felt på støvsugerhodet) standard, og ikke ekstrautstyr som det ofte er (visstnok). Støvsugeren er liten og nett, mye mindre enn mormors.. Desverre kommer den bare i fargen sort, (jeg ville gjerne ha den i turkis, men det finnes ikke..)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...