Gå til innhold
Hundesonen.no

Grinefilmer?


Aya

Recommended Posts

huske ikke hva filmen het. men har grenet av en film og den handlet om en lassie hund som hoppet uti en foss for å redde ett barn.. så kom den ikke opp igjen og da kom tårene! men han kom etter en stund! :lol: og ladder 49 kjenner jeg en klump i halsen på..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg griner av det meste.

Filmer jeg griner meg gjennom hele:

- hestehviskeren

- pearl harbor

- ringenes herre (det er ganske rørende hva folk gjør for å redde verden, tenk)

- narnia

- Med rett til å være foreldre, eller noe. *snufs*

Filmer jeg bare griner periodevis av:

- Lars Monsen på tvers av Canada (jaaja, jeg VET det. Men det er ganske rørende når hundene sliter seg nesten ut, nesten drukner fordi de svømmer etter kanoen, og følger etter han over alt. Snufs)

- Min bror bjørnen

- Titanic

- Harry Potter 4

- V for Vendetta (er det noe som får meg til å grine er det mennesker som står sammen mot overmakten, og som demonstrerer med livet som fare)

Ja. Og omtrent resten av filmene innen de fleste sjangere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg griner forferdelig lett av filmer. Om jeg syns de er bra. Jeg var verre på det før, da kunne tårene renne av absolutt ingenting, men jeg har for all del ikke slutta å grine til filmer som rører meg enten fordi de er fæle, triste eller glade. Løvenes Konge, Forrest Gump, Ringenes Herre, Harry Potter 3&4, La vita è bella, Hair, Schindlers liste og Billy Elliot er bare noen av filmene jeg feller en tåre eller femti under. Den siste filmen jeg grein til, var den new zealandske filmen Whale Rider - utrolig fin film.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har aldri begynt å grine av en film(bank i bordet :lol:), men filmer jeg har hatt lyst til å grine av er slike som Pianisten og Schindlers Liste osv. Det er rett og slett fordi jeg vet at disse tingene er helt grusomme og HAR faktisk funnet sted!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, når jeg var liten grein jeg ALLTID av "løvenes konge", når Mofasa fallt ned fra fjellet=P og Simba var alene. Hestehviskeren er også trist. Av en eller anne grunn er også Forrest Gump litt trist, men jeg gråter ikke. Da jeg var liten kunne jeg gråte av alt, til og med Spider Man :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det lov å ta med TV serier? "Huset på prærien". Den engleserien med hun litt gamle tykke afro-amerikanske sjefsenglen og han blonde som var "angel of death". Ekstrem oppussing (amerikansk verson).

Filmer: "Pay it foreward", "Edward Saksehånd", "Gilbert Grape" og igrunnen alle filmer som det er mulig å grine av + noen til. Husker da "Molin Rouge" slutta, satt jeg der og strigrein da lysene ble tent. Piiinlig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den engleserien med hun litt gamle tykke afro-amerikanske sjefsenglen og han blonde som var "angel of death".

EN ENGEL I BLANDT OSS!!

GUD jeg har felt mange tårer til den serien der!! hvorfor blir ikke den sendt igjen da!?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis man først skal komme inn på tv-serier.. *himle* Grey's Anatomy, Judging Amy (annenhver episode), Friends..

Forresten så griner jeg også alltid av Pay it forward, A.I., Lidenskapens Pris (som virkelig er en gave til alle som liker å grine), Forrest Gump (*sukk*), slipp willy fri (knis) osv.. Jo, det finnes en film om en mann som går amok på sykehuset fordi han ikke har råd til å la barnet behandles for kreft eller noe- den er grusomgrusom. Og bøker da- huff a meg.

EDIT: armageddon og den grønne mil. snufsesnufs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

uff jeg gråter av mye spesielt billy elliott filmen hvet ikke helt hvorfor men den er veldig trist! Har noen sett den?

Ellers alltid når jeg ser videoer av gallopløp som er store som epsom derby og eller til og med vinnern av norsk derby det er sååå fint bare tanken...(håper hesten min vinner derby 2007 fortsatt meldt i derby:)))

og så ekstrem oppussing amerikansk versjon (nesten alle episoder)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...