Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger handler til schäfertispe


Marthe

Recommended Posts

Skrevet
Er det noen som har lyst? :P

Hadde vært veldig gøy! Men jeg har ikke så mye erfaring, har bare stilt flatcoated.. Hvilken dag er det?

Skrevet
Hadde vært veldig gøy! Men jeg har ikke så mye erfaring, har bare stilt flatcoated.. Hvilken dag er det?

Hei :P

Det er på søndagen :P Hvis du bare har lyst å øve deg, så gjør det ingenting :P Vi tar det ikke noe seriøst :P

Skrevet
Hei :P

Det er på søndagen :P Hvis du bare har lyst å øve deg, så gjør det ingenting :P Vi tar det ikke noe seriøst :P

Det hadde jo vært gøy å prøvd seg, men jeg aner ikke hvordan jeg stiller opp en schæfer! Så da må du nok vise meg :P Jeg skal stille min egen hund samme dag, så hvis ikke klokkeslettene crasher så hadde det gått bra!

Men så er det jo det at en ikke vet når en skal i ringen før en melder på.. Så jeg vet ikke jeg?

Skrevet
Slik stiller man opp en schäferhund :)

viola_tom1.jpg

Takker for den :( Har jo sett hvordan de står, men vet ikke hvordan jeg får den til å stå sånn selv :lol: hehe! Er schæferen er rase som skal stilles fritt?

Skrevet

Hei, hei.

Skal stille dalmatineren min søndagen. Hvis ikke det ikke krasjer med når jeg skal i ringen med henne, kan jeg stille jeg hvis ikke showtime kan :lol:

Skrevet
Flott :lol: Håper det ikke krasjer, slik at en av dere kan stille henne :)

Bare koselig å kunne hjelpe så lenge man kan.

Synes det er artig å stille litt forskjellige raser jeg. Har hatt schæfer tidligere og, så jeg vet litt om hvordan de skal stilles. Har aldri vært i ringen med en schæfer før, men har vært på x antall schæfer utstillinger og hadde ansvaret for utstillingstreningen av den ene hunden :(

Skrevet
Takker for den :) Har jo sett hvordan de står, men vet ikke hvordan jeg får den til å stå sånn selv :lol: hehe! Er schæferen er rase som skal stilles fritt?

Nei, en sch skal ikke stilles fritt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...