Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger handler til schäfertispe


Marthe

Recommended Posts

Skrevet
Er det noen som har lyst? :P

Hadde vært veldig gøy! Men jeg har ikke så mye erfaring, har bare stilt flatcoated.. Hvilken dag er det?

Skrevet
Hadde vært veldig gøy! Men jeg har ikke så mye erfaring, har bare stilt flatcoated.. Hvilken dag er det?

Hei :P

Det er på søndagen :P Hvis du bare har lyst å øve deg, så gjør det ingenting :P Vi tar det ikke noe seriøst :P

Skrevet
Hei :P

Det er på søndagen :P Hvis du bare har lyst å øve deg, så gjør det ingenting :P Vi tar det ikke noe seriøst :P

Det hadde jo vært gøy å prøvd seg, men jeg aner ikke hvordan jeg stiller opp en schæfer! Så da må du nok vise meg :P Jeg skal stille min egen hund samme dag, så hvis ikke klokkeslettene crasher så hadde det gått bra!

Men så er det jo det at en ikke vet når en skal i ringen før en melder på.. Så jeg vet ikke jeg?

Skrevet
Slik stiller man opp en schäferhund :)

viola_tom1.jpg

Takker for den :( Har jo sett hvordan de står, men vet ikke hvordan jeg får den til å stå sånn selv :lol: hehe! Er schæferen er rase som skal stilles fritt?

Skrevet

Hei, hei.

Skal stille dalmatineren min søndagen. Hvis ikke det ikke krasjer med når jeg skal i ringen med henne, kan jeg stille jeg hvis ikke showtime kan :lol:

Skrevet
Flott :lol: Håper det ikke krasjer, slik at en av dere kan stille henne :)

Bare koselig å kunne hjelpe så lenge man kan.

Synes det er artig å stille litt forskjellige raser jeg. Har hatt schæfer tidligere og, så jeg vet litt om hvordan de skal stilles. Har aldri vært i ringen med en schæfer før, men har vært på x antall schæfer utstillinger og hadde ansvaret for utstillingstreningen av den ene hunden :(

Skrevet
Takker for den :) Har jo sett hvordan de står, men vet ikke hvordan jeg får den til å stå sånn selv :lol: hehe! Er schæferen er rase som skal stilles fritt?

Nei, en sch skal ikke stilles fritt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...