Gå til innhold
Hundesonen.no

hvem venter valp?


teresemor

Recommended Posts

  • Svar 179
  • Created
  • Siste svar

å så koselig ;)

gleder meg til å se bilder:)

Jeg venter på valp. Det er kjedelig å vente, men leser mye, shopper til hunden og leser enda mer.

Jeg skal få en tispe av typen Amerikansk Bulldog. Hun skal hete Marte, for det har min 3 år gamle sønn bestemt ;)

ja jeg venter også på valp og skal skrive under på at det er forferdelig å vente ;):P

er du inne på noen spessielle sider å shopper til den kommende valpen?

Jeg venter på min pomeranian valp som er 3 uker på tirsdag. :P Det er en tispe :P

å så koselig;)

hva skal hun hete?

Jeg venter valp til sommeren.. :)

En cavalier tispe fra gostuen kennel :)

forresten hva skal du kalle henne?

Endret: bruk siteringsfunksjonen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg venter valp :) Henter min lille Laekenois i holland om 2 uker. Hun heter allerede Lyra. Fullt navn blir Lyra Vår Letsager :) Rosa valpebånd, dekaler til bilen og draleke for valper er allerede i hus. Jeg har "desverre" alt annet bortsett fra valpefòret som jeg skal bestille nuh tenkte jeg ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tine-Gismo;

ok, så spennende er el nervepirrende kan jeg tenke meg. hva skal hun hete da?

Endret: rediger i stedet for å lage dobbelpost

Står mellom flere navn : Aiza,aqua,asta,awena,athena og amaija... Men jeg er 50%sikkert på ett navn av de da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg venter valp ;) Henter min lille Laekenois i holland om 2 uker. Hun heter allerede Lyra. Fullt navn blir Lyra Vår Letsager ;) Rosa valpebånd, dekaler til bilen og draleke for valper er allerede i hus. Jeg har "desverre" alt annet bortsett fra valpefòret som jeg skal bestille nuh tenkte jeg :)

Spennende med litt nytt blod inn i landet. Faren til valpen min er også fra Holland :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spennende med litt nytt blod inn i landet. Faren til valpen min er også fra Holland :)

Kjempespennende! Og ikke minst nødvendig :P Hadde liksom ikke noe annet valg enn å importere og skal man først importere tispe av den rasen så bør man tenke på blod... selv om drømmen ikke akkurat er å være oppdretter :unsure: Morro at du og skal ha belgervalp! De korthårede og de ruhårede er jo ganske "nære" hverandre i forhold til de langhårede. Spennende å se hvor store forskjeller det er fra de langhårsbelgerene jeg har erfaring med ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempespennende! Og ikke minst nødvendig :P Hadde liksom ikke noe annet valg enn å importere og skal man først importere tispe av den rasen så bør man tenke på blod... selv om drømmen ikke akkurat er å være oppdretter :unsure: Morro at du og skal ha belgervalp! De korthårede og de ruhårede er jo ganske "nære" hverandre i forhold til de langhårede. Spennende å se hvor store forskjeller det er fra de langhårsbelgerene jeg har erfaring med :P

Ja, det er spennende ;) Håper å få møte Lyra en gang :) Har ikke møtt den krøllete varianten enda :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...