Gå til innhold
Hundesonen.no

Mops under året satt valper på


Minadachs

Recommended Posts

Skrevet

Det er ei lita Mops tispe her hvor jeg bor, som er under året. Kjempe koselig og god hund, men problemet er at de som eier henne trolig har satt valper på henne, og hun er ikke året en gang! Mange som har sagt ifra, men de har gjort det for det, jeg håper dette ikke er sant, så får håpe på dette! Men det blir feil, og de har jo aldri hatt hund før. De er veldig flink med hunden, og gir den masse kjærlighet, snill så det holder denne hunden, men er kun det med at de har satt valper på henne jeg bekymrer meg for!

Skrevet

:wallbash: Ei jente i gamleklassa mi hadde valper på sin 9 mnd gammle jack russel i vår.

Og det aller værste var at det var med sin egen bror !

jeg blir helt fortvila og orket ikke engang komme å se på valpene.. hva tenker folk med ?

Skrevet

Er det en annen renraset mops som blir far til valpene da? Jeg hadde aldri i livet lånt bort min hannhund når tispa er så ung iallefall!

Skrevet

Oi...

På dvergschnauzer anbefales det å vente til enten to år eller fjerde løpetid til sammenligning...

Tror neppe det anbefales med så tidlig paring på mops heller... :rolleyes:

På sheltie anbefales tidligst 18 mnd. eller tredje løpetid. Personlig synes jeg 2 år er mer passe. Ingen av mine har vært ferdig utviklet ved 18 mnds. alder ihvertfall.

Jeg hadde mulighet til å bruke en flott hanne som er på lån her, bor egentlig i Skottland. Men yngste tispa mi var kun 15 mnd. sist hun hadde løpetid, så jeg valgte å la være. neste gang hun løper har han reist tilbake. Hun som eier hannen hadde paret tisper på den alderen selv, men jeg syntes det virka helt feil. Da får jeg heller håpe han får noen gode hanner etter seg her i landet, og evt. vurdere en av dem når det passer sånn. Har heldigvis funnet en annen flott hann fra gode engelske linjer, som jeg så og si har bestemt meg for. Og paringen blir ikke før neste høst, da hun er vel 2 1/2 år.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...