Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpen vår er kommet


sonja027

Recommended Posts

Skrevet

Wee!Vi har fått oss valp,en liten fransk bulldog med navnet Blackie!Han er nesten helt hvit,men med to små svarte flekker på sidene.Han er så nydelig! :) Vi fikk han fra en oppdretter i Sverige,søstra mi kom på besøk idag og hadde med valpen,jeg ante ingenting!Ble så sjokkert når jeg så de!Han er litt over 9uker nå,og er kjempe søt og ikke minst leken!Skal prøve å få tatt noen bilder i løpet av dagen. :D

Skrevet

Takk Marita! :)

Også glemte jeg å nevne at vi får toller valp den 5.desember som da er litt over 8uker gammel! :D

Jøss da! Gratulerer! To valper? Mye stress da? :P

Skrevet

Jepp TO valper! :) Blir sikkert MYE stress.Nikki er helt betatt av den lille.De er bare så nydelige sammen! :D

PS:Bilder kommer i løpet av helga av både franskern og tolleren! :P

Skrevet

Gratulerer! :) Det gikk jammen fort :D Jeg vil ha bilder!

Håper Blackie blir med til Fredrikstad så jeg får hilse på? :P

Skal du ha toller valp også? :P:P Må si du står på :P Mange klemmer fra Helene og Luna.

Skrevet

Gratulerer! :) Det gikk jammen fort :D Jeg vil ha bilder!

Håper Blackie blir med til Fredrikstad så jeg får hilse på? :P

Skal du ha toller valp også? :P:P Må si du står på :P Mange klemmer fra Helene og Luna.

Takk Helene! :P Sefølgelig blir de med!De må jo se på huset de også!Jepp Toller også. :rolleyes:

Stoor klem til deg og Luna fra hele gjengen.

Skrevet

Blackie er en terrorist!Han er heelt vill,han fløyg rett på katta! :)

Katta liker han ikke,Nikki er helt betatt av han.Nå ligger Pia og Blackie i hundesenga å sover,så nydelige! :D

Skrevet

oj...2 valper på en gang ja..det blirn ok iltt slitsomt, men utrolig koselig også :)

kos deg...

gleder meg til masse bilder!!! :D

Skrevet

Gratulerer :) Om du fortsatt er hjemme bør du signe dine foreldre for sin tåmodighet, ikke alle foreldre som hadde orket to voksne hunder og to valper :D

Skrevet

Familie hunder,hadde aldri klart å tatt vare på fire hunder alene.Alle deler på ansvaret som å mate de,lufte de og andre diverse ting,men jeg trener de da. :)

Skrevet

Heia!

Gratulerer sååå masse med en frenchie da! :lol: Welcome to the club! :)

Jeg hadde helge besøk av min franske prinsesse i helga og det føles som om jeg er nyforelska hehehehe. Men gurimalla det er jo en fulltidsjobb å passe valp, er glad jeg skal ha en mnd fri fra jobben til å ta meg av henne. Lykke til videre med Blackie! og pics wanted :)

Skrevet

Heia!

Gratulerer sååå masse med en frenchie da! :) Welcome to the club! :)

Jeg hadde helge besøk av min franske prinsesse i helga og det føles som om jeg er nyforelska hehehehe. Men gurimalla det er jo en fulltidsjobb å passe valp, er glad jeg skal ha en mnd fri fra jobben til å ta meg av henne. Lykke til videre med Blackie! og pics wanted :D

Takk takk. ;)

Så morro at du også har en Fransker!

Den var jo bare helt nydelig da! :lol: Ja det er virkelig en fulltidsjobb,er glad pappa skal ta fri noen uker for å være hjemme med Blackie.Hehe.Jada bilder kommer etterhvert,er ikke så lett å ta bilder av en som aldri står i ro.Har tatt noen bilder,men de er så dårlige,noen har allerede sett bilder av han på Msn,og de synes han er helt nydelig. B)

Skrevet

Den er fra et oppdrett, sant?

Så i debattkjelleren at du hadde planer om å kjøpe fra butikk.

Men såvidt jeg forsto fra den, så la du de planene på hylla da folket forklarte deg om valpefabrikker osv?

I såfall, hvilket oppdrett? ^^

Blir sikkert kos med valp i huset.

Åh, jeg er så valpesyk, jeg nå.. :)

Skrevet

Gratulerer så mye..

Gleder meg til å se bilder..

Heldig som har så hunde kjær familie. Jeg får ikke lov til å fylle opp med flere hunder her.. <_< hehe..

Skrevet

Gratulerer så mye..

Gleder meg til å se bilder..

Heldig som har så hunde kjær familie. Jeg får ikke lov til å fylle opp med flere hunder her.. <_< hehe..

Enig! Da gamlehunden min døde sa pappa at nå ble det ALDRI hund der mer. Så fikk han seg samboer, som hadde hund.. :) Men når DEN hunden er død, da blir det ALDRI hund mer.. <_<

Stemoren min er hundefrelst, så vi får se åssen det går :rolleyes:

Glad jeg har flyttet ut, synd leiligheten er for liten til å fylle opp med flere hunder enn to :)

Guest Just me!!
Skrevet

Oi, så gøy! To valper på en gang hørtes utrolig morro ut, men veldig slitsomt og. Masse lykke til, her må du punge ut med bilder :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...