Gå til innhold
Hundesonen.no

puddel


teresemor

Recommended Posts

Skrevet

<_< hmm er det noen som har devergpuddel eller en annen størrelse av puddel her?

har ikke sett så mange.

hvis noen har hjemmeside med pudler på så er jeg veldig interessert. skal kanskje få meg en dvergpuddel tispe i mars eller i allefall rundt omkring mars hvis det kommer tisper av det kullet.

hvordan er det å ha puddel?

hvordan er din puddel i oppførsel og sånn sosialt sett?

er det vanskelig å finne klippemaskiner og slikt til dvergpudddel?

noen som kan komme med forslag til hva jeg må ha av utstyr til en valp eventuelt kommer i hus?

*slått sammen av mod nirm. *

Skrevet

Jeg har dverg/mellom,det er usikkert hva hun blir da B)

Veldigfin rase,*kosekose*

"får jeg ikke kose deg,og sofaen får kose deg,så tar jeg sofaen,og bitern...du er min og ingen andres!" sier zelda og sofie(kongepuddel og mellom/dverg)

Pudler liker alle mennesker ,de er veldig menneskekjære,,du får ha lykke til med din i så fall :icon_fun: ,(FORVENTER BILDER :) )

Skrevet

tusen takk for alle tips og svar :)

godt å se at flere har pudler her :D

jeg får kanskje meg ei tispe i mars hvis det blir tisper i kullet da :P

Er du på utikk etter informasjon om Puddel, valpelister o.l burde du sjekke ut, Puddelklubbens hjemmeside. Der finner du masse informasjon om rasen, oppdrettere, og ikke minst Puddelklubbens forum, hvor du kan få svar på det meste innen Puddel..

det hørtes jo interessant ut .. takk for tipset :P

Jeg har dverg/mellom,det er usikkert hva hun blir da B)

Veldigfin rase,*kosekose*

"får jeg ikke kose deg,og sofaen får kose deg,så tar jeg sofaen,og bitern...du er min og ingen andres!" sier zelda og sofie(kongepuddel og mellom/dverg)

Pudler liker alle mennesker ,de er veldig menneskekjære,,du får ha lykke til med din i så fall :icon_fun: ,(FORVENTER BILDER :P )

:P ja syns pudler er veldig søte :P

blir jo lenge til jeg får meg valp hvis det blir ei tispe ut av kullet da. :P

bilder kommer sikkert svingende når jeg eventuelt får henne.

*Endret av mod Nina, trippelpost. Bruk siterknappen*

Guest Just me!!
Skrevet

Du trenger ikke å lage så mange like tråder, du kan ta flere spørsmål sammen :lol:

Puddel vet jeg ikke mye om, bortsett fra at de ikke røyter og er lettlærte :)

Skrevet

Jeg har en Dverg på snart 6 år og en Toy som ble 5 i sommer.

Jeg angrer ikke på rasevalget mitt! De er sosial, smart, lærevillig og kan til tider være noen gode "klovner" :lol:

Hvor skal du få din Dverg fra???

Skrevet

jeg har hatt en mellompuddel som desverre bare ble 6 år gammel. nå har jeg en blanding av puddel og cairn terrier:) jeg skal ha storpuddel om ca 2 år.. etter planen da...

puddel er en utrolig bra rase! helt topp:) veldig inteligente:) ikke av ingen grunn at de blir brukt til sirkus hunder:)

lykke til med valp:)

Skrevet

har sett bilde av felix før og han er vidunderlig;)

*Knis* takk! :) SÅ ikke denne tråden før nå jeg, men jeg har i hvertfall Felix :icon_redface:

Det er ikke vanskelig å få tak i klippemaskin, men dyrt, det er det. Men det er absoultt verdt å kjøpe seg en klippemaskin, du sparer mye på det hvis du har planer om å ha puddelen i 10-15 år :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...