Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ikke noen diskusjon akkurat, bare et aldri så lite gledesutbrudd fra min side.

Har holdt på med en av hundene i lang tid, vi prøver å få orden på et leddproblem. Bra blir det aldri, men nå har hunden haltet mye den siste tiden og vi måtte bestemme hva vi skulle gjøre. Har testet ut veldig mange ting, og noe virker passelig mens andre ting ikke virker. Denne gangen klarte jeg å ovetale dyrlegen til å sette et middel som brukes på hest. Det koster en del, 2000 kr pr gang, og det må gis to ganger med noen ukers mellomrom. Det virket. Nå har jeg fjernet alt av smertestillende og hunden halter ingenting. Litt stivhet, men da må man se godt etter. Vet at middelet ikke varer i all evighet, normalt fra 3 mnd til ett år, og hunden blir aldri en langturhund. Små turer på 15-20 minutter 2-3 ganger for dagen, er vel det vi kommer opp i etterhvert. Hunden er iallefall lykkelig, og det var godt å se den haltfri :wub: Det ble liksom et lite førjulsmirakel!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...