Gå til innhold
Hundesonen.no

Sinna pusekatt !


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Vi var ute og gikk tur i stad. Vi gikk gjennom et bolig felt,begge hundene var i bånd. Da vi gikk forbi en hage hoppet det plutselig frem en stor katt (den var endel større enn Lara) og den fløy på Lara. Jeg fikk tatt tak i Lara,revet løs katta og trampet i bakken så den stakk. Vi slapp heldigvis fra det begge to med bare skrekken og noen klore merker, men det er jammen ikke lett bestandig å ha en hund som er mindre enn en middels stor katt <_<

Skrevet

Huff det hørtes ikke artig ut :) Håper det ikke ble en stor skrekk ut av det, og at du kan gå på tur uten problemer igjen :D

Litt rart det der egentlig. Om hunden tar et dyr så blir den straffet (oftest) med døden og eier får bøter.

Men hva om en katt lager store skader, f.eks på en hund?

Skrevet

Hva med å anskaffe seg en kattunge av typen skogkatt og med gener som tilsier at den blir stor? Når den vokser opp kan den bli med på tur og passe på så ingen katter banker hunden din... :)

Tja, kunne kanskje vært en idè, men siden jeg er en "katte hater" og har en sønn med allergi så dropper jeg nok det... :D

Huff det hørtes ikke artig ut :P Håper det ikke ble en stor skrekk ut av det, og at du kan gå på tur uten problemer igjen :P

Litt rart det der egentlig. Om hunden tar et dyr så blir den straffet (oftest) med døden og eier får bøter.

Men hva om en katt lager store skader, f.eks på en hund?

Ja, katter kan vist gjøre som de vil, men nå går vi ikke forbi det huset igjen, så katta oppnådde vel målet sitt kan man si. Tenk å gå en annen vei på tur fordi man er redd for pusen da... :rolleyes:

Skrevet

Ja, katter kan vist gjøre som de vil, men nå går vi ikke forbi det huset igjen, så katta oppnådde vel målet sitt kan man si. Tenk å gå en annen vei på tur fordi man er redd for pusen da... :rolleyes:

Hm, jeg tror selv jeg ville holdt meg unna det stedet. Er jo ikke gøy, og neste gang kan det gå værre. Katter har klør, og hunder har øyne. Men du merker ikke noe annet på Lara etter hendelsen?

La oss innføre båndtvang på katt :)

Skrevet

Hm, jeg tror selv jeg ville holdt meg unna det stedet. Er jo ikke gøy, og neste gang kan det gå værre. Katter har klør, og hunder har øyne. Men du merker ikke noe annet på Lara etter hendelsen?

La oss innføre båndtvang på katt :)

Her stemmer vi absolutt for båndtvang på hunde agressive katter :D

Jeg har ikke merket noe på Lara etter hendelsen nei, hun er sitt vanlige gale jeg B)

Men, det er sant at det kunne jo fort gått galt, hadde klørne gått i øynene i steden for snute og hals så hadde det blitt stygt ja... Cavalier øyne er jo ganske utsatt også. (som en dypvanns fisk :P )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...