Gå til innhold
Hundesonen.no

1mnd etter vi måtte avlive HarryMagda...


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skrev jo inn her om råd for å få slutt på at vår forrige kjære HarryMagda skulle slutte å gjøre fra seg overalt..Vi kontaktet vetr, og fikk beskjed om at dette kunne ta tid, og med tanke på kattens beste var det best å avlive han, eller gi han bort til noen som ville gi gutten vår en sjanse...

Vi valgte å avlive han, da vi var redd for at han skulle omplasseres videre om nye eiere ikke orket han mer..

Nå 1mnds tid etterpå, fant jeg en kattejente jeg falt pladask for, og jeg fikk henne..

Hun er utrolig nydelig..11uker gammel nå, og har allerede gjort fra seg i kassen sin..

Jeg er så stolt :)

Selvom savnet er stort etter min kjære HarryMagda, så er jeg lettet over at han er "et annet sted"..

Og vi storkoser oss med vår nye pusejente, Miss :P

Hun er svart og hvit, langhåret, og har en hvit "strek" midt i ansiktet, samtidig som hun er halvt svart og halvt hvit på snutepartiet :P

Åsså har hun EN hvit flekk på ryggen, hvit krage, og ellers svart på kroppen, med hvite labber...:P

På bilde ligger hun i stolen hos oss, dag2 :P

Vi hentet henne Fredag 03nov.

Så si HEI til vår kjære Miss :D

beklager bildekvaliteten..... :P

Skrevet

hun er nydelig!! :)

Jeg savner også min nusse, det er 1 måned siden hun ble borte her også..tiden går så fort!!

Skrevet

hun er nydelig! :P

Jeg savner også min nusse, det er 1 måned siden hun ble borte her også..tiden går så fort!

Ikke sant?Hun er herlig...... :P

Selvom hun fortsatt "gråter" litt da hun savner mamman sin litt ennå...:)

Men går seg til det :D

Huff...jah...Ble sååå ensomt her etter vi måtte avlive hannkatten vår...

Men jeg klarte ikke ta til meg ny katt med engang..Men nå går det greit..

Fått "svelget" det litt bedre nå:P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...