Gå til innhold
Hundesonen.no

AG-hunden.com


jennajensen

Recommended Posts

Skrevet

Endelig har jeg fått domene! Og jeg har fått det til å funke! Etter 1 dags arbeid og slit ;)

Her er den: www.ag-hunden.com

Si i fra hvis det er noe jeg burde endre på ;)

Guest Christine
Skrevet

Synes du har snekret sammens ei fin side jeg ;)

Synes at "Jenna- En blandingshund" er veldig utydelig, jeg måtte se flere ganger før jeg skjønte hva det sto.

Også flere bilder hadde vært et pluss ;)

Gratulerer med ny hjemmeside og domene da ;)

Skrevet

Så fin side kristin ;) Syns ikke det var noe vanskelig å se jenna - en blandingshund, men det kan ha noe med at jeg visste at det sto det siden christine sa det først ;)

Guest Christine
Skrevet

Altså..Jeg ser hva det står, men måtte se en gang til for å være sikker liksom ;)

Skrevet

Fin side. Men ramme vinduet ditt var litt lite.. Kunne laget det litt høyere. Også må du fikse layouten, slik at den ikke begynner på nytt. Det jeg sa i sta vet du ;)

Skrevet

Gratulerer Kristin! :) Kjempesøt side! Og savner mer bilder av deg og Jenna!

Skrevet
Det gjentar seg ikke her.. Bare litt på høyre side

Da har du kanskje mindre oppløsning på skjermen enn meg. Uansett er det sikkert en fordel at den ikke gjentar seg i det hele tatt for å ta hensyn til alle de som har høy oppløsning. :)

Skrevet

Da har du kanskje mindre oppløsning på skjermen enn meg. Uansett er det sikkert en fordel at den ikke gjentar seg i det hele tatt for å ta hensyn til alle de som har høy oppløsning. :)

Men åssen får man til det a? I frontpage...

Skrevet

Du går på insert i frontpage så insert layer... Så setter du inn layouten inni ''layeren'' Ikke så vanskelig igrunn :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det var en fin side, men du burde kanskje ha litt mer å se på? (men det kommer vel etterhvert, siden siden er ny :lol: )

Det eneste er at under Jenna, så så ikke jeg "bilder" den var altfor liten, og jeg fatta ikke at jeg skulle trykke på den... Kanskje bare jeg som er litt dum :unsure: En fordel hadde også vært om bildene under "bilder" hadde vært litt mindre slik at hele bildet kom opp, så man ikke trengte å scrolle, hvis du skjønner! :) Men ellers, en veldig fin side!

Skrevet

Det var en fin side, men du burde kanskje ha litt mer å se på? (men det kommer vel etterhvert, siden siden er ny :D )

Det eneste er at under Jenna, så så ikke jeg "bilder" den var altfor liten, og jeg fatta ikke at jeg skulle trykke på den... Kanskje bare jeg som er litt dum :unsure: En fordel hadde også vært om bildene under "bilder" hadde vært litt mindre slik at hele bildet kom opp, så man ikke trengte å scrolle, hvis du skjønner! :D Men ellers, en veldig fin side!

Jeg vet... Skal ta en liten pause fra front page nå.. Blir så sur når jeg ikke får til no :D

Har også en piczo side:P Ikke ferdig den heller

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...