Jump to content
Hundesonen.no

Ny kanin:)


lisska

Recommended Posts

Posted

Heisann=)

Min kanin døde for ikke så lenge siden pga sykdom :( og er nå på leting etter en ny. Helst hermelinkanin eller hollender. Har dere noen forslag til hvor jeg får tak i en kanin :D

håper på svar snarest mulig ;)

Posted

Hei.. Jeg bor i finnmark, og her jeg bor er det ingen kaniner jeg vil ha. Det er bare blandingsraser i de butikkene. Og jeg har lyst på en ren rase :D

Posted

Får håpe på at de får inn i butikkene. Får bare vente da:) Skal få tak i en kanin før jul;) savne å ha en kosekanin.

Posted

Hva med oppdretter da? Er det ingen oppdrettere i nærheten av der du bor? Vet også om oppdrettere som sender kaniner. Og det er faktisk ikke dyrere å kjøpe fra oppdretter enn dyrebutikk, det er iallefall mine erfaringer.

Posted

Oyy Oyy nå fikk jeg lyst på kanin!!

Så på den siden til Aud og der var det den fine kanin ungen!!

Den ene svarte og hvite guten som var for salg...hellane heller da!!

  • 4 weeks later...
Posted

Lykke til med kanin. :)

Vil bere sei noke ang. det å kjøpe fra dyrebutikker.

Det er heldigvis noken dyrebutikker som får inn kaniner fra oppdrettere som faktisk har stamtavle.

Men sånn er det vanligvis ikkje.

Så skjøl om kanina ser reinrasa ut, så veit man alikevel ingenting om slekta til kanina.

kanskje den bærer, eller har en arverlig/genetisk defekt eller sykdom, uten at man veit det.

Har dårlig erfaring med dyrebutikker, siden eg kjøpte kasper der, og han har en veldig alvorlig tannfeil, som kan gjøre til at han dør/blir avliva mye tidligere enn det han hadde blitt visst han var heilt frisk.

I tillegg så er det ofte sånn at dei som leverer kanin til dyrebutikken er folk som har fått uplanlagte kull. Mangen leverer også ALTFOR unge kaniner til dyrebutikk.

Men har derimot aldri hatt dårlig opplevelse av en oppdretter.

I dyrebutikken her koster det 350 kroner for en kanin, menst dei fleste oppdrettere eg har hørt om selger kaniner rundt 8 uker gamle, reinrasede med stamtavle osv, for 200 kroner (kjøpte Electra for 150 kroner, men fikk rabatt, så dei andre måtte kjøpe for 200).

I tillegg, når man har kjøpt hos oppdretter, så kan man jo kontakte dei visst man lurer på noke. Er ikkje alle i dyrebutikker som har masse kunnskap om kaniner.

Blei litt Off Topic det her, siden du egentlig spurte etter kor du kunne få tak i det. ville bere si at eg anbefaler å kjøpe fra en oppdretter :)

Var heller ikkje for å "henge ut" dyrebutikker altso. i tilfelle noken lurer :rolleyes:

Håper du finner kanina som er perfekt for deg ;)

  • 1 year later...
Posted

Du kan jo spør dyrebutikken om dei kan bestillen den rasen du vil ha..

Har egentlig ikkje så mye peiling på kanin men..

Posted

Ikke kjøp kanin i dyrebutikken. Kaninene som selges er ofte under 6 uker (de skal helst være 8 uker før de leveres, ALDRI under 6 uker) og kaninen kan ha mange arvelige sykdommer som tannfeil etc.

  • 3 weeks later...
Posted

Oppdretter er å anbefale .. du kan lete litt på http://www.kanin-nkf.net/ tror det er noen oppdrettere der ? Hvis du kjøper fra en seriøs oppdretter får du en kanin som er enda mer renraset. Man vet aldri med dyrebutikk kaniner, de sier det f.eks er en hermelin men det kan godt være 12 % dvergvedder. Ofte er hermelinene (tar det som exempel nå) større en rasestandaren ..

  • 4 months later...
Posted

Min nye kanin kjøpte jeg fra en oppdretter. Jeg fikk med stamtavle, tannforsikring og mye informasjon om min nye kaninunge ! Han har kjempe skjønne kaniner han som jeg kjøpte henne av, og hun er en utrolig snill og glad kanin her hos meg =) Foreldrene hennes var flinke i hopping, og når hun er stor nok, vuderer jeg og starte med dette :)

Posted

Hei!

Jeg vill kjøpt kanin fra ett seriøst oppdrett.

Prøv og finne ut om det finnes noe oppdrett i nærheten av deg, og de fleste er greie folk som forteller deg det meste du ikke visste om kanin! Samt. vis du kjøper renrase får du med stamtavle! www.kaninforum.no , der er de fleste kanin-oppdrettere. Meld deg inn der og du får masse tips og råd! Post samme emne der, som du har gjordt her nå, og du får masse av respons! Lykke til!

Guest LeenaM
Posted

her er det hollendere til 300 kr. tror det stod unger. http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkod...amp;WT.svl=Link

jeg anbefaler ikke dyrebutikk. de gir feilinfo om kaniner, gir de gnagerblanding, har kanin og marsvin sammen, sier at det er feks hermelin når det er en blanding av masse rart osv.. mine er kjøpt i dyrebutikk, men jeg visste ingenting om dette her =/

Edit: Dyrebeskyttelsen har jo også kaninunger noen ganger. Noen ganger får de jo inn drektige hunner.

  • 4 weeks later...
Posted

Hei :D

Jeg skal også snart få kanin, forresten, men var ikke det jeg skulle si, hehe :P

Det jeg skulle si var at man burde vurdere dyrebeskyttelsen når man skaffer seg kanin, eller et annet dyr. Når du først skal få deg et dyr, hvorfor ikke gjøre en god gjerning samtidig? Kaniner som har hatt det vondt fortjener å ha det godt og å bli skjemt bort resten av livet, og det er veldig fint å kunne gjøre noe så bra ;) Jeg, f.eks. skal få kanin fra dyrebeskttelsen. Og i hvert fall hvis den skal være til kos syns jeg det er noe å vurdere ;)

Selvfølgelig, oppdrettere og dyrebutikker er sikkert også veldig fint, men har du mulighet kan det å gi et godt hjem til et dyr som trenger det være et pluss om man skal få seg dyr. Da får man seg et dyr samtidig som du gjør en god gjerning ;)

Aner ikke hvem jeg sier dette til, alle kanskje, jeg har nettopp blitt medlem og skjønner ikke alt her enda XD

Hilsen fra Ane

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...