Gå til innhold
Hundesonen.no

Pepsi pus


Rabalder

Recommended Posts

Må jo presentere den herlige pusefrøkna mi, Pepsi ;)

Hun er en liten hunkatt på 2 1/2 år, hun finner på de merkeligste ting som å henge seg på ytterdøren etter fremlabbene, klorer på dørene inne når hun vil ut/ha oppmerksomhet/mat. Hun er en reser i å fange fugler og hun spiser dem helt opp hvis hun får sjans.

Pepsi har grå stær og må øyenlyses 1-2 ganger i året slik at jeg vet hvordan stæren utvikler seg, vil ikke at hun skal skade seg/bli påkjørt pga dårlig syn.

IMGP4838lite.jpg

IMGP4840lite.jpg

IMGP4846lite.jpg

IMGP4835lite.jpg

IMGP4849lite.jpg

IMGP4864lite.jpg

IMGP4857lite.jpg

IMGP4855lite.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Takk takk :)

Nå virker det som synet blir dårligere og hun har begynt så smått og angripe oss hvis vi kommer for brått på eller lukter annerledes(har på håndkrem o.l), så jeg har en ekkel følelse på at hun ikke kommer til å leve så mye lengre, skal til dyrlegen og øyenlyse om en ukes tid og er synet blitt for dårlig så blir hun ikke med hjem igjen :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja da har vi vært hos dyrlegen.

Pepsi ser ikke i midten av pupillen, men ser rundt denne "klumpen". Hun ser derfor dårlig/ingenting i skarpt lys når pupillen trekker seg sammen. Denne lidelsen var visst arvelig, men kunne også komme av at kattemoren gikk på p-piller store deler av svangerskapet.

Siden det nå er mørketid så skal hun få et par mnd til, skal holde henne inne de timene det er lyst ute og så kan hun få gå ut når mørket kommer.

Hun får ikke oppleve en ny sommer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...