Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skjer hos deg i dag?


Emmalover

Recommended Posts

Skrevet

Ja, tittelen sier vel sitt.

Jeg skal selv være alene hjemme, sammen med hundene :P

Skal kose meg med godis , tv-titting og stearinlys.

Skal bli deilig å få litt fred .

Guest Christine
Skrevet

Har netopp spist Taco, 2 uker siden sist :P

Nå skal jeg sitte her litt, og etterpå så skal jeg vel ut?! :P

Skrevet

Jeg skal bli u-kvalm etter i går. Det hjalp litt, ikke mye, å gå en halv mil opp til agilitybanen og trene litt.. Men det var i grunn ikke verdt det. Ble nesten bare tull. Men er fornøyd med fremgangen på vippa og farten generelt. Ellers venter jeg på at måltid nr to, en moussaka, skal bli ferdig. Da skal jeg sette meg foran tv'n og prøve å spise uten å få vondt i tennene. (Tåler ikke å drikke vin, jeg..) Jeg skal gjøre ingenting, rett og slett. Håper det går noe bra på tv.. <_<

Skrevet

Jeg skal spise stekte poteter med biff(bare at jeg ikke spiser biff, så glem den) og grønnsakssalat. Innbakt banan med is til dessert. Mamma har virkelig slått til med kokkekunsten i dag. Skal også sitte godt plassert foran tven og se på Heartbeat. Skal virkelig nyte den nest siste dagen i høstferien min og misunne dem som ikke har fått ferie før nå og som har en hel uke fri.

Guest Christine
Skrevet

Jeg skal spise stekte poteter med biff(bare at jeg ikke spiser biff, så glem den) og grønnsakssalat. Innbakt banan med is til dessert. Mamma har virkelig slått til med kokkekunsten i dag. Skal også sitte godt plassert foran tven og se på Heartbeat. Skal virkelig nyte den nest siste dagen i høstferien min og misunne dem som ikke har fått ferie før nå og som har en hel uke fri.

Leste jeg riktig? Spiser du ikke biff? :P

Skrevet

Leste jeg riktig? Spiser du ikke biff? :P

Hey- jeg spiser heller ikke biff. Ikke noe godt. Ugh.

Anyway, i kveld aner jeg ikke, har vært ute på tur i stormen på stranda, og har ikke kjempelyst til å gå ut igjen. Men jeg har fryktelig lyst på en fest. Så vi får se.

Skrevet

Er alene hjemme med typen, bestilt peppes film deal, og selvfølgelig spist taco pizzaen og sett filmen: sannheten om rødhette. Resten av kvelden blir det nok tv-titting og data, bare sitte og kose meg med masse godt :P

Guest Christine
Skrevet

Ser ut som om mange skal bare kose seg :P

Men nå stikker jeg ut :P

Kos dere videre :P

Skrevet

Målet er avslapping :P . Det firbente barnet har fått seg en lang skogstur i dag, og deretter en lang seanse med underullskammen <_< . Det tobente barnet har hatt besøk og er akkurat nå litt for full av sukker. Håper på å få han i seng om ikke så lenge - for nå er jeg sliten av denne dagen her. :P

Skrevet

I dag har jeg gått tre timer i skauen. Traff verken elg eller kantareller (bare noe smått). Selvfølgelig ble det tordenvær og det er bare noe av det skumleste jeg vet. Vi var langt inni furuskogen og det var bare å gå på. Fibi syns heller ikke torden er noe spesiellt gøy, så vi lusket innimellom trærne, jeg først og bikkja hakk i hæl, i håp om at lynet skulle se en annen vei! :P Sola kom fram etter hvert og da er det utrolig svett med regndress! :P

Nå har jeg dusja og spist reker og sitter i joggedress og verdens beste tøfler og lurer på om jeg skal jobbe litt, men tror jeg lar det være!

Ha en fin lørdagskveld alle sammen! :P

Skrevet

I kveld skal jeg bare slappe av med samboeren... Har oppdatert siden min nettopp så skal jeg sitte her litt til før jeg skal se film :P

Skrevet

Leste jeg riktig? Spiser du ikke biff? :P

Sier som Aya: Ugh! :P "Mhm..." En rød, blodig kjøttbit. Liker ikke biff. De fleste jeg kjenner får vann i munnen når de tenker på biff, mens jeg blir litt uggen av å tenke på det.

Hey- jeg spiser heller ikke biff. Ikke noe godt. Ugh.

:o Godt det ikke bare er meg!

Skrevet

Jeg likte heller ikke biff før, men nå er det noe av det beste jeg vet. Hvalbiff på grill er også veldig godt.

I dag har vi vært noen timer i skogen med hundene og lett (uoffisielt) etter fugl. Fant ikke noe, men de fikk løpt godt av seg. Så kjørte vi et par timer for å se på en hest som ene lillesøstra mi kanskje skal ha på for, en kjempeskjønn islandshest med masse motor. Ridde en tur med ham for å prøve han ut. På hjemturen stoppet vi på et sted i ødemarken og spiste nordnorges mest berømte hamburger; Bjerkviking. Nå har vi nettopp kommet hjem etter å ha lekt karaoke i bilen. :o Nå blir det avslapning resten av kvelden tror jeg, vi er noen slakt alle sammen.

Skrevet

I går hadde jeg nattevakt og i dag var vi oppe tidlig for å dra til Kongsvinger. Så etter at vi kom hjem har vi sovet noen timer og spist pizza og sett på fotballkamp. Tussie var så sliten at vi måtte løfe vekk salongbordet for å få henne fram og med ut på tissetur.

Edit: Biff er knallgodt.. nam nam

Skrevet

Vel, iogmed at det er søndag nå når jeg skriver. Så skal det skje at jeg sover snart, og skal stå opp og spise frokost. Så bærer det til stua for å lese Medieproduksjonsfag boka mediemøter for å lese til prøven som er mandag dagen etter. Hehe, det er hva som skjer hos meg idag. Hehe.

Skrevet

Vel, iogmed at det er søndag nå når jeg skriver. Så skal det skje at jeg sover snart, og skal stå opp og spise frokost. Så bærer det til stua for å lese Medieproduksjonsfag boka mediemøter for å lese til prøven som er mandag dagen etter. Hehe, det er hva som skjer hos meg idag. Hehe.

Pøh, du skal da ikke legge deg :rolleyes:

Hm, ja nå er det søndag, og idag skjer det :P jeg reiser bort og blir antageligvis uten nett om jeg ikke er veldig heldig og den familien jeg skal bo hos har internett. Men det vet jeg jo ikke, for jeg kjenner dem ikke. Heldigvis skal Rex få bli med meg. :P Hva skulle jeg gjort uten han.

Bo der i to uker, jobbe på gården, (driver med griser), og hjem til helga, og borte en uke til :o Må si jeg gruer meg. Så blir vel pakking da :P

Guest Just me!!
Skrevet

Tja, lekser og sånt kanskje.. Bikkja er ute på tur, så jeg nyter freden :o

Skrevet

jeg hører på country!! hhehehe!

alan jackson - like red on a rose er drit fin!

så er jeg på mangen forum å kikker.. tenkte å legge meg snart...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...