Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt frustrasjon ang forsikringsselskap...


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Min nye bil står fortsatt i Drammen. :P Skulle hente den i går, men pga forsikringsselskapet, så har ikke dette vært mulig. Og nå starter jeg å bli litt lettere irritert.

De sa jeg kunne scanne inn papirene og sende på mail. Det er gjort. To ganger... Fram til jeg fikk sendt papirene, så var det fin kundeservice der, der de "mikset og trikset" for å få ned forsikringspremien, tok kontakt, svarte på mail etc. Nå er den ikke eksisterende... Ikke har jeg fått bekreftelse på tegnet forsikring, ikke har de faxet den bekreftelsen til bilselgeren som de lovte og ikke svarer de på hverken mail eller telefon. Aller mest har jeg lyst å be de gi totalt beng, og tegnet et annet sted, men pga at de ligger 8 000,- under i premie, så blir det dyrt...

Er det normalt at det tar så lang tid for å få det i orden, eller skal det egentlig gå raskere?

Skrevet

Jeg deler din fustrasjon. Ble påkjørt for en liten stund siden og bilen min ble vraket, driver nå på å krangler med forsikringsselskapet men alt går så sakte og forsikringsselskapet er kranglete(bilen som kræsja i meg er forsikret i samme selskap).

Skrevet

Når jeg var å så på bil, så fikk jeg med meg bilen hjem samme dag.. Pappa jobber i sparebank1 forsikring. Så bilen fikk ansvarsforsikring samme dag som jeg hentet den (en søndag), og på mandag så var alt det andre i orden.

Men jeg vet ikke helt med dere da, hvorfor ting går så tregt. Det har ihvertfall veldig mye å si hvem dere treffer borti av personer og sånt.

Jeg har fortsatt bare minikasko da. Satser på det til å begynne med, siden det blir såpass dyrt med full kasko når jeg ikke har opparbeidet meg noe bonus. Men med min flaks så kan det fort hende at jeg sklir litt på isen i vinter, og krasjer. Så pappa snakka i å øke til full kasko nå til vinteren. Greit å være på den sikre siden med meg tror jeg :P

Skrevet

I dag fikk jeg endelig bekreftelse på at forsikringa er tegnet. Så da blir det i hvert fall henting av bil til tirsdag.

Men det som skulle ta to dager, endte med å ta 1.5 uke.... Ja ja. Jeg får da bilen. Det er det viktigste. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...