Gå til innhold
Hundesonen.no

Gå-gjengen på NKKU leir


Cavalier&Collie

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte vi kunne ha en gå-gjeng

Så noen som vil være med - skriv gjerne hvilken rase dere skal ha også :wink:

- Aleksander M.

- Cavaliertispe  

- Lissi - 6 år  

- Farge=Black/Tan

1. Lydighet

2. Agility

Skrevet

Å la hundene gå på do sammen? :D Hehe, du vil nok ikke bli noen gå-gjeng når du finner ut hvordan alt foregår der;-) Her lufter alle hundene sine når de føler for det, og når noen slipper hunden sin på den lille plassen vi slapp de i fjor - så slipper alle de sammen.. det er liksom slik det fungerer :wink: Vanskelig å forklare, men liksom:P hehe

Skrevet

Surt - tenkte meg desverre at det var sånn :D

Mne fint med en egen innhegning, men må nok går med hun i bånd, fordi hun bare går inntil meg når jeg har henne løs med andre hunder :D

Skrevet
Surt - tenkte meg desverre at det var sånn :D  

Mne fint med en egen innhegning, men må nok går med hun i bånd, fordi hun bare går inntil meg når jeg har henne løs med andre hunder :D

Kanskje du kan bruke leiren som en mulighet tel å vise'a at det er greit å leke med andre hunder når'a er løs? :(

Skrevet

Jeg syns det er flott at hunden kan løpe løse! Det var kjempekjekt i fjor! Hehe, husker alle hundene løp i en klynge, og når salukien til Guro løp ut av klyngen løp border collien til Trine (Mira) bak henne og fikk gjetet henne tilbake til flokken :D (Zolla er litt redd andre hunder.. spesielt halen til cita :D )

Faktisk, så er det ikke en innhegning, men en åpen plass hvor hundene løper fritt hvor de vil...

Skrevet

Kanskje du kan bruke leiren som en mulighet tel å vise'a at det er greit å leke med andre hunder når'a er løs? :(

Hun er ikke leken :x

Men fikk vellfig mye skryt på rally-lydighets-treninga, da - han som har trent der i 2-3 år sa jeg kunne være med på stevne :oops: 8)

Skrevet

Hun er ikke leken :D

Men fikk vellfig mye skryt på rally-lydighets-treninga, da - han som har trent der i 2-3 år sa jeg kunne være med på stevne :oops: 8)

Kult 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...