Jump to content
Hundesonen.no

tur med katten


swimzy

Recommended Posts

Posted

jeg har sett noen folk som går tur med pusene sine, som man går tur med hunden, men bånd...noen som gjør det og hva slags erfaring har dere med det???

Posted

Nope. Psycho var med på en tur eller to på isen da han var 6 mnd gammel, men han var ikke særlig flink til å gå i bånd, så vi ga opp den karrieren ganske fort. :rolleyes:

De står som regel ute i bånd om de skal ut ellers er de inne.

Posted

Kattene jeg har nå er med å går tur dem, men uten bånd :D

Er en del turgåere som nesten har mista øya der jeg kommer gående med katter rundt meg på alle kanter ;) Men jeg hadde en herlig pus da jeg bodde i blokk og han gikk problemfritt i bånd, hadde ham med meg da jeg skulle på besøk noen ganger :huh: Var opplært til det da han var liten. Jeg hadde angst for at han skulle falle ned fra terrassen hvis jeg lufta med døra oppe. Hadde en annen innekatt samtidig, men han nytta det ikke på, var litt mere redd pus han. Så fant jeg meg et annet sted å bo og etter det var di begge utekatter :)

Posted

Har ikke gått tur med katt selv. Men min søster bodde en periode slik at katten ikke kunne gå ut alene. Da hadde hun sele på den og tok den med i parken..katten tror fortsatt den er en hund, og vil gjerne hilse på¨alle hundene hun møter ;) Men det gikk fint å ha henne i bånd.

Posted

Vi går tur, men han går uten bånd, og blir bare med om bikkja er hjemme :P Da klager han og syter som bare det i alle oppoverbakkene (men bæres, det skal han aldri), og løper som et lyn i alle nedoverbakkene.. :P

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...