Gå til innhold
Hundesonen.no

Please skriv under


athene

Recommended Posts

Skrevet

vent nå litt.. dette er for danmark? hva med norge?

Mener jeg leste i dagbladet at forbud mot dyresex i Norge skal opp til høring nå i løpet av noen mnd? :unsure:

Skrevet

Det viste jeg faktisk ikke :) Trodde det sa seg selv at var ulovlig.

Ikke sant.. Men det er den lille detaljen om at dyret ikke lider overlast.det er umoralsk, men ikke skadelig , liksom..

Jeg er helt totalt uenig, selv om jeg også skjønner at det ikke nødvendigvis fører til fysiske skader.

Om det skjer kan man ta det for ordinær mishandling, sier de som er i mot loven, eler ikke har noen mening.Hvor ofte blir slike skader meldt inn fra vetrinærs side mon??Er det ikke noe taushetsplikt ute og går der??

Sant nok, en FS hund (der s står for slikke, eid av en enslig kvinne,ofte en liten hund etter hva folkesnakket sier,) blir nok ikke fysisk skadet, men det er så ikke poenget.Sex har en med en som gjerne vil selv.Dyr er ikke interessert i å parre seg med oss.

Selv hundens jokking på bein har lite med sex å gjøre, det er dominans..

Litt pinlig , men hjemfylket mitt har et eget utrykk for sånne ku skjendere : pallkæll - mann som står på en pall( for å rekke opp)

I likhet med hekser ble dyre skjendere brent på bål for et par hundre år siden i Sverige.Litt ekstremt kanskje, men absolutt djevelens verk!

mer enn heksene i allefall!

Skrevet

Nei det er ufattelig at det skal være lovlig. Men fordi jeg har hørt så mye om det, og derfor trodd det har hvert ulovlig. Hørte for litt siden hvor mange prosent veterinærer oppdaget sexuelt missbruk hos dyr. Men nå husker jeg ikke.

Men å missbruke f.eks en liten hund som du sier i et eksempel, det er så kvalmt, og hensynsløst. Men jeg er vel kanskje litt pessimist, og tror ikke en underskriftskampanje vil hjelpe. Men er jo lov å prøve.

Syns det sier seg selv at det skulle hvert ulovlig. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...