Gå til innhold
Hundesonen.no

trenger html hjemmeside hjelp..


Sfs

Recommended Posts

Skrevet

Jeg får server plass hos min bror så jeg tenkte jeg skulle begynne å lage meg en hjemmeside. Men jeg har jo da ikke peiling så jeg begynte å lese på denne siden for å sette meg litt inn i det: http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

Men er det ikke en lettere måte å gjøre det på helt i begynnelsen så kan jeg heller lære meg html kodene etter hvert? jeg har hørt snakk om Frontpage, hva går det ut på og kan man laste det ned gratis??

Ps: jeg trenger alt inn med teskje

Skrevet

Du lærer rasket ved å prøve ut forskjellige HTML taggene. Frontpage lager masse rot som ikke ser fint ut i koden, men funker på et vis.

Last HTML-kit, det er gratis.

Skrevet

Jeg synes FrontPage er genialt! Jeg begynte der og har nå avansert over til å kode html for hånd og CSS-koder for hånd. Jeg har nå også en egen side basert på php (et annet kodespråk igjen).

Ja, FP lager en del snodige koder som fører til litt krøll når man blir flinkere til å kode når man ska spesialtilpase siden. Det er derimot en stund til du er der, og FP er en kjapp og enkel måte å få en fin og velfungerende html-side på. Kombinert med "FrontPage for DUMMIES" så kan du ikke gå feil!

Et litt mer avansert alternativ, som ikke lager disse forstyrrende ekstrakodene, er DreamWeaver. Derfår man sikkert også en "For DUMMIES", men jeg har ikke brukt programmet, selv om jeg har det. Jeg gikk bare over til å kode alt i CSS for hånd og html i FP og nesten bare bruke FP som en fremviser for hvordan det ble.

FrontPage må man kjøpe, og det koster penger, med mindre man gjør ulovlige ting... :)

Skrevet

Takk! Jeg har lastet ned html-kit nå, så da får vi se om jeg blir noe klokere! :) Jeg har også lastet ned Nvu, ett program som lager hjemmesiden, noen som har erfaring med det?? Sliter litt med å lage en "tabell" øverst hvor menyen skal være........... Gjerne om noen kan forklare hvordan jeg gjør det i html-kit også :)

Mye å sette seg inn i gitt, men jeg skal klare det :)

Skrevet

HTML-kit er bare en tekst editor som har noen smarte funksjoner.

<table></table>
Lager en tabell uten noenting

<table>

	<tr>

	</tr>

</table>

Lager en tabell med en rad, fortsatt ingenting, du skal ikke skrive inn noe mellom tr taggene.

<table>

	<tr>

		 <td>

			 Test

		 </td>

	</tr>

</table>

Lager en tabell med 1 rad og 1 data celle, denne vise Test på siden

<table>

	<tr>

		 <td>

			 Test

		 </td>

		 <td>

			  Test2

		 </td>

	</tr>

</table>

Denne tabell viser Test og under vil Test 2 være.

<table>

	<tr>

		 <td>

			 Test1

		 </td>

		 <td>

			  Test2

		 </td>

	</tr>

	<tr>

		 <td>

			 Test4

		 </td>

		 <td>

			  Test4

		 </td>

	</tr>

</table>

Her har vi en tabell med 4 dataceller.

Vil se omtrent slik ut:

Test1 Test2

Test3 Test4

Yngvil, HTML/xHTML er ikke et programmeringsspråk, det er et scriptspråk. Mens PHP er et nesten fullverdig objekt orientert programmeringsspråk.

Skal man lære HTML, så lærer man mye fortere ved å prøve selv hva de forskjellige tagene gjøre, enn å se på hva en generator lager. På under 10 timer kan man lære HTML hvis man prøver og feiler litt selv (dette var jeg nødt til å gjøre for å fullfløre en innlevering for ett halvt år siden. Da brukte jeg KUN HTML-kit).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...