Kathrine Skrevet 14. September 2006 Rapporter Skrevet 14. September 2006 lurer på hva som "skjer" dersom man glemmer å ta den årlige vaksinen, eller tar den for seint? P.s, har ikke planer om å gjøre det. bare kom til å tenke på det når eg bestilte time gos dyrlegen idag..
Djervekvinnen Skrevet 14. September 2006 Rapporter Skrevet 14. September 2006 Hunden din kan bli mer syk enn de som har vaksine. Bli lettere smittet. Det gikk over 2 år før jeg vaksinerte min hund, og hun har ikke vært syk. Er du ofte i kontakt med hunder og reiser omkring på utstillinger etc. bør du vaksinere årlig. Men det er ikke livsnød om du ikke vaksnerer et år. Spesiellt hvis du ikke er og farter omkring eller treffer mange hunder. Mange er nesten hysteriske når det kommer til sånn vaksinering osv. Men det er folk som ikke vaksinerer i det hele tatt.
SusanneL Skrevet 14. September 2006 Rapporter Skrevet 14. September 2006 Joda, en hund blir selvsagt klart mere syk av f.eks. parvovirus /kennelhoste, etc hvis den ikke er vaksinert. Ellers hadde det jo ikke vært noen vits å vaksinere i det hele tatt.. MEN med de nyere og bedre vaksinene som finnes nå for tiden er dette punktet "årlig vaksine" veldig overdrevent. NKK har endret sine regler (etter retningslinjer fra veterinærer) slik at det holder med en vaksine hvert tredje år. og det bør jo alle hundeeiere greie å få til å gjøre, synes jeg. Ergo - litt på overtid på den "årlige vaksinen" er ikke noe problem - i alle fall ikke før det har gått ett par år.. Susanne
Guest Jonna Skrevet 14. September 2006 Rapporter Skrevet 14. September 2006 Selv så velger jeg å ta årlig, men det er 2 år mellom "typene" av vaksine. I år tok jeg bare kennelhoste og til neste år tar jeg trippel vaksinen (som bla inneholder parvo virus og kennelhoste). Dette er i samråd med vet.
SusanneL Skrevet 15. September 2006 Rapporter Skrevet 15. September 2006 Ja, JeanetteH - slik gjør jeg det også med mine. Også tar jeg rabiesvaksinen hvert år på alle.. Mye sprøyter å holde orden på... Susanne
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar