Gå til innhold
Hundesonen.no

markkur


swimzy

Recommended Posts

Vi bruker Panacur fordi den tar mer forskjellig enn de andre kurene.

Vi kjempet i flere år med pasten og det var et mareritt for både oss og pusen :unsure:

Pillene var vanskelig til å begynne med, men nå har jeg funnet ut at dersom jeg kutter pillen i biter

(ikke knuser den, det gir mye smak) og gjemmer bitene pent i tunfisk, eller gourmet mat, så går det ned på et vis :lol:

Vår kjære katt spiser endel fugl og mus. Så her vanker det kur 3-4 ganger årlig. Glemmer vi det en gang så er det gjort, yuk! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg kom over en past her som man kunne sprøyte ned i fôret...bare sørge for at pusen spise opp all maten sin og det var en dags kur! :-) den var veldig grei syntes jeg...men husker ikke hva den het akkurat nå! var gul past ihvertfall og nok til en 4kgs katt en slik "sprøyte"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Drontal

Da holder det med 1tablett pr.katt.

Gir det minimum 2ganger i året. Hvis det skulle skje at en av kattene får mark før kuren igjenn så gir jeg alle en kur :o Pleier å dytte den så langt bak i munnen på kattene at di må svelge den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg bruker drontal.

da knuser jeg tabletten og litt vann. og suger det opp i ei lita sprøyte og så i munnen til katta.

synes det er veldig vanskelig å tvinge tabletten direkte i munnen , mye lettere å bruke sprøyte.

har også prøvd å blande det i maten men da vil de ikke ha det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:) Bruker Panacur tabletter. Brekker tabletten i to, legger den i en liten skål e.l, heller på 1 ts. kokt vann og lar den bli bløt og løse seg opp litt før jeg tar en teskje og moser det til en "grøt." Så blander jeg det godt inn i litt "Gourmet gold med tunfisk." Da går det ned uten problemer! ;)

Med pasta blir det bare søl og æsj... ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Jeg bruker Advocate Spot-on oppløsning.

Det tar knekken på innvendige og utvendige parasitter.

...alt fra øremidd, flått og innvollsorm.

Siden det er en spot-on oppløsning er det ingen problem og dryppe kattene i nakken.

Tidligere fikk de ormekur i tablett form...da måtte de stappes ned i gapet på dem. Alt vi prøvde og "kamuflere" tablettene med ble gjenomskuet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Kan du kjøpe Advocate spot-on på apoteket?

For den må fornyes en gang i måneden må den ikke?

Har det på bikkja i Ungarn, men hvis vi kan gjøre det med katta i Norge så blir livet litt lettere :)

Her i Danmark må man ha resept på alle ormemiddler eller kjøpe dem hos vetrinær.

Det fins både til hund og katt.

I flåttsesongen bruker jeg det en gang pr mnd. Det er 3 doser i pakken.

Jeg skal spørre vetrinæren min om det ikke er mulig og gi det med lengre intervall på høst og vinter.

Skal gi deg en lyd når jeg har snakket med ham :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

vi har tidligere bruk Pancaur på våre katter, men de spiser så mye mus og fugl at dem får mark fort igjen.

Vi snakket med dyrlegen og de trodde at kattene var blitt immune mot Panacuren, så nå skal vi prøve med Profender. Det er noe man smører oppå ryggen til katten og så trekker det inn i blodet.

Panacurtabelettene måtte vi i tillegg "sloss" med kattene for å få dem til å spise det. hjalp ikke å gjemme det i mat heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som foreldre er det ikke alltid lett å se forskjellen mellom vanlig utmattelse og alvorlig stress hos barn. Symptomer som søvnvansker, irritabilitet, eller plutselig skolevegring kan være tegn. Hos barnesakkyndig.no tilbyr vi spesialiserte utredninger for å kartlegge stress hos barn, samt terapi tilpasset deres behov. Våre psykologer hjelper både barn og foreldre med strategier for å redusere angst og gjenopprette trivsel. Har du opplevd dette? Del dine erfaringer eller spørsmål nedenfor!
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...