Gå til innhold
Hundesonen.no

zelda har kommet hjem!


puddellover

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ny her og jeg skal bli eier til en liten sølvmellompuddel :rolleyes:

Gleder meg veldig.

Hun veier 600 g og er 2 1/2 uke,Og har en veldig uvanelig farge :)

Jeg kommer til og oppdatere med bilder og vekt O.L(Sølvvalper er født sorte og farger ut etter vært. Ved 3 års alder vil fargen være ferdig)

Her er første bilde(2 uker)

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

:P

Ja,men vente tiden er gruuuusomt lang.. :rolleyes:

føles ut som evigheter :P

Har dere noen tips til tispenavn kanskje? ;)

så nydelig liten valp :lol:

Lykke til med valpetiden!

Med tanke på navn, har du tenkt på noe innen for en bestemt tema?

som feks: Gudenavn, tegnefilm navn, godteri navn, kjendis navn, typiske navn osv...?

Da er det litt lettere å komme med tips syns jeg :P

Skrevet

Hva med "Silva".. ? (med trykk på i'en)

I og med at hun er av silver. :lol:

Ja tenkte på det,men jeg har en veninne som heter det og da blir det jo litt dumt =)

Så søt. Spennende med sølvfarge! Skal jeg ha puddel noen gang vil jeg ha en sølvfarget. :P Nydelig.

Gleder meg til å se flere bilder =)

Takk :P Det var helt tilfeldig hva slags farge vi skulle ha :P også kom vi over denne skjønnheten :P

Gratulere så masse med valp. ;) Utrolig pen lita pia...

navn:

- Siwa

- Hera

- Afra

- Ylva..

De jeg kom på..... :P

Ååå ylva var kjempepent! :rolleyes:

Takk alle sammen gleder meg gruuuusomt nå!=)

Skrevet

Så nudelig!

Vet aaaalt om at ventetiden er lang! Herregud... har ventet i 8 uker snart nå, nå er det heldigvis bare to dager igjen til jeg skal hente min lille valp! :lol:

Skrevet

Ylva er pent ja. B) (Min hund heter også det.) Hihi.

Moren til valpene lignet på et saueskinnsteppe der hun lå. :lol:

Finnes det forresten oppdrettere som bevisst avler på sølvfargen, eller er det mer tilfeldig hva slags farger de får?

Skrevet

det er både og :lol:

Moren til valpen min er hvit og faren er sølv..så det er litt surprise ;)

En vet ikke hva slags farge som kommer når man parrer med forskjellige farger,men hun vil veldig gjerne ha sølv :P

Men det vil vel alle,vil vi ikke? sølv er en ganske pen farge :P

Skrevet

næmen så søt! det er en flott rase du har valgt deg! desverre levde ikke min mellom puddel lengre enn 6 år.

lykke til når valpen kommer! det blir spennende! send inn fler bilder:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...