Gå til innhold
Hundesonen.no

Pincher


Rambo

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Om cirka 5 år har jeg planer om å starte et oppdrett, jeg har blitt forelsket i veldig mange raser, men det har da kun vært utseendemessig. Nå har jeg i hovedsak begynt å bry meg om gemytt, og deretter utseende på hunden.

I det siste har jeg fått sansen for rasen pincher, jeg har lest en del om den og føler at den passer meg mer og mere.

Så nå vil jeg vite masse om denne rasen, både personeglie erfaringer og fakta :D

Det er ganske lenge til jeg kan begynne oppdrettet, men jeg vil finne en rase å oppdrette på lenge før jeg begynner, slik at jeg kan fordype meg skikkelig i rasen før jeg får den! :)

Var ikke sikker på hvor jeg skulle poste denne, raseleksikonet er vel for i gi informasjon, ikke for å spørre om det(?)

Skrevet

Pincher er blant rasene jeg har i tankene når det er snakk om min neste hund=)

Så denne duskusjonen skal jeg følge med på.

Det er jo ikke en så veldig vannelig rase. jeg personelig har lyst til og hente valp i sverge vis det blir akktuelt med rasen.

Rasene jeg lurer på er ny Sheltie,Pincher,collie.(godt bort fra aussie).

Skrevet

Ja jeg også. De skal visstnok være ganske lik dobermann, bare i mindre format, de trenger endel hjernetrim og mosjon. En aktiv rase dette. Noen sier også det er en skarp hund, litt tøffere. Så slik med dobbis om ikke enda mer, kreves dette en stødig og kosekvent hånd. Har snakket endel med diverse oppdrettere og noen hadde både dobermann og pincher og ut fra det, var pincher litt lettere enn dobbis når det kommer til masing feks. Det er jo positivt. Men en krevende hund det er det!

Skrevet

Okej, tusen takk for svar! Det var en pincher på et hundetreff jeg var på for noen dager siden, og hun virket veldig rolig og behersket samtidig som hun var veldig leken og energisk. Forelsket meg totalt! Minnet litt om Hera ja, hehe..Men jeg skal lese mer om den, og håper virkelig dette blir rasen jeg ender opp med! Pincher er jo ikke såå vanlig i Norge, så da kan jo jeg gjøre den litt vanligere da om noen år :D

Skrevet

Så flott at flere endelig har fått øynene opp for denne flotte rasen da :D

Vi har nå en herlig pinscher gutt på 3 mnd, og til nå har det gått over all forventning. Han er veldig lettlert og så lenge vi har med gobit til han så er det ikkje den ting han ikkje gjør, hehe.. Men som de fleste andre valper så har han jo sine "jævel" perioder...

En pinscher er veldig lik dobermannen i både utseende og gemytt, den er jo trossalt stammfaren til dobermannen :D

Ellers er pinscheren en veldig smart hund som trenger hjernetrim. De passer også veldig godt til bl.a agility og spor, de er jo tross alt "rottehunder".

Linker til svenske pinschersider:

http://www.pinschersektionen.se/ - pinscher sektionen

http://www.sspk.se/om.php - Svenska Schnauzer-Pinscherklubben

http://www.dvargschnauzer.se/medlemmar/kennel/p_sspk.php - liste over svenske oppdrettere

Skrevet

Du får låne Hera en ukes tid, så får du litt innblikk i denne typen hund! :) Bare i større format!

Hehe ja, du får bare komme og levere henne på døra! :D

Men er ikke pinscher litt mindre krevende å oppdra? Det jeg har forstått når jeg har lesat om den..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...