Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra helga


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vert på Steinkjer og Hundorp i helga og det gikk over all forventning.

Steinkjer:

14 påmeldte bernere

Hadde ikke helt de store forventningene til Albin i dag. Og at han skulle ta certet var ikke i våre tanker en gang, siden Kaizer skulle dit. Kaizer er en veldig pen berner som har 10 cert fra før! Han har også blitt plassert mange ganger som 2 vk. med ck og har flere bir og bim, så aldri i verden om Albin kom til å slå han.

MEN så feil kan man ta! Vi trodde ikke våre egene øyna da Albin ble plassert som nr.1 med cert, med Kaizer like bak. Enda bedre (men slett ikke uventet) ble det da Alma tok tispecertet og ble beste tispe.

Albin endte til slutt opp som BIR og BIG 5.

Bilder kan ses i tråden om steinkjer på utstillingsdelen.

Hundorp:

18 påmeldte bernere

I dag fikk Albin rødsløyfa si, men ingen hp. Han ble som vanlig for lavstilt for dommeren.

Alma derimot gjorde det som vanlig utrolig bra. Hun tok certet i dag også og ble til slutt BIM :)

Steinkjeroghundorp036.jpg

Albin nr. 2 i klassen

Steinkjeroghundorp042.jpg

Alma vant unghundklassen

Steinkjeroghundorp292.jpg

cert og beste tispe!

Steinkjeroghundorp323.jpg

Otto ble norsk champion og BIR, Alma BIM

I nord en plass:p :

I dag var Aro, broren til Albin på utstilling. Han tok certet og ble 2bhk.

Dermed tok Kennel Nellyvill 4 cert i helga! Grattis!

Guest Christine
Skrevet

Gratulerer banana

Fortsatt flau over at jeg ikke huska hva sløyfa di betydde... :D Litt for stressa til og spørre om det også ;) Virka sikkert skikkelig overlegen :)

Gratulerer nok en gang ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...