Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra helga


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vert på Steinkjer og Hundorp i helga og det gikk over all forventning.

Steinkjer:

14 påmeldte bernere

Hadde ikke helt de store forventningene til Albin i dag. Og at han skulle ta certet var ikke i våre tanker en gang, siden Kaizer skulle dit. Kaizer er en veldig pen berner som har 10 cert fra før! Han har også blitt plassert mange ganger som 2 vk. med ck og har flere bir og bim, så aldri i verden om Albin kom til å slå han.

MEN så feil kan man ta! Vi trodde ikke våre egene øyna da Albin ble plassert som nr.1 med cert, med Kaizer like bak. Enda bedre (men slett ikke uventet) ble det da Alma tok tispecertet og ble beste tispe.

Albin endte til slutt opp som BIR og BIG 5.

Bilder kan ses i tråden om steinkjer på utstillingsdelen.

Hundorp:

18 påmeldte bernere

I dag fikk Albin rødsløyfa si, men ingen hp. Han ble som vanlig for lavstilt for dommeren.

Alma derimot gjorde det som vanlig utrolig bra. Hun tok certet i dag også og ble til slutt BIM :)

Steinkjeroghundorp036.jpg

Albin nr. 2 i klassen

Steinkjeroghundorp042.jpg

Alma vant unghundklassen

Steinkjeroghundorp292.jpg

cert og beste tispe!

Steinkjeroghundorp323.jpg

Otto ble norsk champion og BIR, Alma BIM

I nord en plass:p :

I dag var Aro, broren til Albin på utstilling. Han tok certet og ble 2bhk.

Dermed tok Kennel Nellyvill 4 cert i helga! Grattis!

Guest Christine
Skrevet

Gratulerer banana

Fortsatt flau over at jeg ikke huska hva sløyfa di betydde... :D Litt for stressa til og spørre om det også ;) Virka sikkert skikkelig overlegen :)

Gratulerer nok en gang ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...