Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har en flybag å låne bort?


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har en flybag for en Toller-valp, å låne bort?

Skal hente valpen min den 15.september, og er usikker på om jeg skal kjøpe bag (skal jo tross alt bare bruke den en gang!). Hvis noen hadde noe å låne bort hadde det vært supert! :)

Skrevet

Du bør ikke gamble på å bruke en vanlig bag, da kan du faktisk bli nektet å ta med valpen inn i kabinen! Det er faktisk kabinpersonalet som har det siste ordet (ved boardingen), og de kan sette foten ned dersom de mener at hunden ikke fraktes forsvarlig -uansett hva en eller annen representant for flyselskapet (som kundeservice, billettkontoret..) har sagt per telefon.

En hundebag har bl.a. avstivet, vanntett bunn og netting i sidene og ser ofte ut som en liten sportsbag. Nettingen er for at det det skal komme frisk luft inn i bagen, hvilket det ikke gjør i en vanlig bag. Du gjør lurt i å kjøpe deg en rimelig bag, og du kan jo selge den igjen etterpå :)

Skrevet

Du bør ikke gamble på å bruke en vanlig bag, da kan du faktisk bli nektet å ta med valpen inn i kabinen! Det er faktisk kabinpersonalet som har det siste ordet (ved boardingen), og de kan sette foten ned dersom de mener at hunden ikke fraktes forsvarlig -uansett hva en eller annen representant for flyselskapet (som kundeservice, billettkontoret..) har sagt per telefon.

En hundebag har bl.a. avstivet, vanntett bunn og netting i sidene og ser ofte ut som en liten sportsbag. Nettingen er for at det det skal komme frisk luft inn i bagen, hvilket det ikke gjør i en vanlig bag. Du gjør lurt i å kjøpe deg en rimelig bag, og du kan jo selge den igjen etterpå :)

Hmmm... Du sier noe! Noen tips på hvor jeg kan få tak i en rimelig bag?

Skrevet

Har nettopp flytta til Oslo, så jeg har dessverre ikke noen oversikt over hvor man finner utstyr til overkommelige priser. Min gamle bag var kjøpt på Plantasjen, men jeg tror ikke de har noe hundeutsyr før hagesesongen er over for i år...

Skrevet

Vi ringte flyselskapet og hørte med dem. Poenget med bagen er jo at valpen skal oppbevares der under reisen og at hunden ikke gjør ifra seg i flyet. Derfor må bagen være av nylon og vannett. Hvis bagen er det skal du ikke bli nektet adgang. Bagen fungerer på samme måte som det du kjøper hos dyrebutikken. bare at valpen stikker hodet ut.

Skrevet

Hva mener du med "stikker hodet ut"? De kan ikke stikke hodet ut av en flybag, hvis det var det du mente :) Og igjen, de som sitter på telefonen kan si hva de vil, det er til syvende og sist kabinpersonalet som avgjør.

Skrevet

Nei at i en flybag er hele hunden inni, mens i en vanlig reisebag med glidelås, stikker hodet til valpen ut. De bære veskene de selger på petshop girls feks., er sånn der hundene stikker hodet ut, og det står også at de er godkjente fybager. Feks. denne: en veske (og de ser ut som vanlig håndvesker) Så jeg hadde satset på en vanlig bag, og spart masse penger. Men klart, du bestemmer jo selv. :) Kommer bare med et forslag.

Skrevet

Jeg har faktisk to flybager som skal kunne egne seg. Jeg bor på Grua (40 min nord for oslo). Ellers er jeg støtt og stadig i oslo. En flybag koster heller ikke all verdens rundt 200 kr.

Her er jeg og Echo på flyet på vei fra Finland der jeg hentet han:

Finland_Echo_March2006095.jpg

Skrevet

Djervekvinnen: Nå var ikke disse vesken i mine tanker overhodet, da det er noe som ikke eksisterer i min verden :) Når jeg tenker hundebag tenker jeg på de som ser ut som vanlige sportsbager som har netting i sidene og kan åpnes i enden i tillegg til i toppen.

Og ellers, hunden kan bli nektet adgang i flyet ved bruk av disse åpne veskene. Ofte når det står "flygodkjent" (o.l.) betyr det kun vanntett bunn. Det betyr ikke at noe flyselskap har godkjent den til bruk ved transport av kjæledyr i kabin. Har hunden (evt katten) mulighet til å komme seg ut av bagen, så kan den være til fare for sikkerheten ombord. Så her er det, som sagt, helt opp til kabinpersonalet hva de anser som forsvarlig og uforsvarlig.

Skrevet

Jeg har en bag fra Plantasjen som jeg hadde Vesla i da vi fløy til Bergen i sommer med SAS Braathens. Den er egentlig større enn det som er tillatt, men det var ingen som sa noe om det.

Jeg har også en liten en som har de målene SAS godkjenner(40x25x23cm) i hvertfall.

Vet ikke hvilket flyselskap du skal reise med, men du kan sikkert låne en av disse hvis du ikke får tak i en selv.

Skrevet

Nå har Miriam (en av de andre som skal ha valp fra samme kull, som bro her i Oslo) kjøpt en bag som jeg får låne. Ettersom hun skal hente valpen en annen dag enn meg. Husker ikke hvor stor den bagen var, men hun sa den var litt større enn det som var tillat, men at det akkurat gikk. Så alt ordnet seg! :) Men takk for tilbudet!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...