Jump to content
Hundesonen.no

Sporsele


Synne N

Recommended Posts

Jeg skal kjøpe sporsele til Kali nå, og da lurte jeg på om noen av dere har en god en å anbefale? Som ikke er så altfor dyr. :huh:

Hvor langt bør båndet være når du går spor, eller er det ikke noe krav?

Link to comment
Share on other sites

Hei!

Jeg har prøvd litt forskjellig på mine hunder (husky og aussie) og har endt opp med en "multisele" fra Troll-hundefor. Er veldig fornøyd med den, sitter godt på hundene (på den smale også) og passer "til det meste":huh: Mine hunder begynner fort å harke med en vanlig brystsele, dessuten synes jeg brystselen hemmer bevegelsene til hunden. Med denne selen har de skuldrene frie.

Jeg er som sagt fornøyd;)

Link to comment
Share on other sites

På størrelsene står det halsmål, hvis du måler fra ca øverste nakkekulen til ca brystbenet (øverst) så får du størrelsesmålet. På aussien min som er 52cm høy og 19kg har jeg størrelse "rød" (de går i fargekoder på størrelsene i tillegg til tall), er litt usikker på hvilken tallstørrelse det er, men tror det er 2 eller 3. Tror den størrelsen kan passe til din hund.

Hvis du sender de en mail (evt melding til en forhandler nær deg hvis de har), så får du vite hvilken størrelse rød er:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...