Gå til innhold
Hundesonen.no

Treningsdagbok


>Lene<

Recommended Posts

Skrevet

Med alle disse nye underforumene så ble jeg litt usikker hvor dette innlegget passet best, men er det noen som har gode tips til enkle og greie treningsdagbøker?

Har funnet ut at jeg må ha litt system på treningen, ellers blir det mye tull :huh:

Skrevet

Jeg skrev treningsdagbok en periode, men fant ut at jeg aldri egentlig hadde bruk for det. Går så sjelden tilbake og titter :huh:

Dersom jeg skulle begynt på det igjen i dag, så ville jeg lagt vekt på hvilke forstyrrende momenter som var med: Hunder, kjegler, hinder, apportgjenstander osv som var på apellbanen og rundt. Jeg ville tatt med vær og underlag (grus, gress). Hvilket moment du trente på, hvor lenge, hvor mange repetisjoner og suksessrate.

Jeg ville også tatt med hva målet med treningen var, og for hver gang skrevet opp hva som trengte forbedring slik at jeg hadde en plan med neste trening (og dermed kunne planlagt denne bedre).

Så altså...

-Mål med treningen

-Vær & Føreforhold

-Momenter som skal trenes på (inkl. belønningsform. En plan altså!)

-Varighet pr. moment

-Suksessrate pr. moment

-Vurdering

Skrevet

Jeg ville hatt med dato, sted, start kl. og slutt kl.

"status før trening" og "treningsmål". "treningsøkter" (jeg har 4 økter pr. trening). På hver økt trener jeg 5 repetisjoner, og skriver | dersom hunden klarer det og 0 dersom den ikke klarer det. Etter 5 repetisjoner har jeg f.eks ||0|| og da skriver jeg 80% ved siden av (hunden lykkes 80% av gangene).

Under har jeg "status etter trening" og "kommentarer" (hvor jeg gjerne kommenterer hvorfor hun fikk 0 på noen økter osv)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...