Gå til innhold
Hundesonen.no

Din hunds negative sider


Mirai

Recommended Posts

Hmm. Har lest gjennom alle innleggene, og begynner å tro at Pipsemann ikke er så ille likevel... Han er altså ikke den eneste hunden i verden som skal ha all oppmerksomhet når vi får besøk? Og er det virkelig flere hunder som kan finne på å markere inne selv om de slett ikke er valper lenger?

Men jeg synes jo jeg skylder godgutten å si at han stort sett er nettopp det, en godgutt! Han prøver alltid å finne ut hvordan jeg vil at han skal oppføre seg. Men så er det jo så mange duftende tisseflekker borti veien, selv om man burde gå pent i båndet. Og så må man jo ha lov å bjeffe bittelitt når naboens snåle dalmatiner står i båndet sitt og koper? Bare sånn bittelitt? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bjeffer kraftig på alle voksne hannhunder, uansett størrelse eller rase.

På schäfer gjelder det begge kjønn.

Hopper på fremmede folk når han blir glad..

Slever når han har spist eller er opphisset over noe.

Promper, mye.

Snorker og grynter i søvne.

Går som en bulldozer i bånd.

Hater katter. Morsomt, siden jeg har 1.

Tigger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bogar:

- Bjeffer veldig mye

- Liker ikke å kjøre bil

Nirm:

- Litt for overivrig etter å hilse på andre hunder.

- Respekterer ikke andre hunders signaler om å fjerne seg fra de

- Litt for "følsom" ovenfor mitt humør. (Men prøv å vær i dårlig humør i samme rom som ham :P Det er håpøst egentlig. )

Vida:

- Jager katter, og drar løs dotter av de om hu får tak i de

- Litt for førermyk

- Litt for lite vaktinstinkt (dvs det er mer eller mindre ikke-eksisterende...)

Men egentlig så er de snille, greie og fryktelig bortskjemte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

-usikker på større hannhunder

-lettere usikker på fremmede mennesker. (veldig forskjellig dog. Noen overfaller han med kyss og kos, -noen rygger han rett og slett bare unna.)

-bjeffer når det ringer på, noen går forbi huset

-røyter utrolig mye

-drar i bånd (spesielt på nye steder)

-henger i rævva på de fleste tisper, med mindre de sier skikkelig ifra

-tigger

-uforutsigbar i trening.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Tar ikke med alt, men noe:

- Han har litt for sterkt vaktinnstinkt

- Vi har en del ukontrollbare øyeblikk

- Tigger som bare det

- Stjeler mat

- En eller annen form for separasjonsangst

- Lett og stresse opp når du vet hva du må si/gjøre(se

- Når han først er stresset så varer det leeeenge

- Vanskelig og forsterke

- Sta og egenrådig

Tjaa, nå må jeg inn på de positive sidene :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Castor:

-Masete inne

-Klarer sjelden slappe helt av hvis han er andre steder enn hjemme

-Liker ikke agility (noe jeg synes er litt kjedelig)

-bader i ethvert gjørmehull han ser!

-Røyter ekstremt i perioder.

Athene:

-Litt for tøff i trynet

-kan være for hardhendt med valper

-Trekker i bånd

Lenke til kommentar
Del på andre sider

-oversosial

-lystrer ikke inkalling med andre forstyrrelser (blitt litt flinkere)

-fjerter, snorker og grynter dagen lang

-stikker av etter sau

-dominant mot andre hunder

-leke biter fortsatt :glare:

herlig å se at det ikke bare er min hund som ikke er plettfri :huh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rambo sine negative sider;

Verdens største gnelderbikkje

Tygger sunn alle lekene (ikke så mye i det siste jeg har begynt å lære han at det ikke er lov)

kan være litt innpåsliten in i mellom

vil nesten aldri kose, kun leke :huh:

Kommer ikke på mer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Amy:

- kan være skeptisk til andre mennesker

- redd for barn

- Litt for glad i å bade

- "elsker" og jage katter

- Liker ikke fugler

Nadia:

- Holder seg ved mamma hele tiden

- ikke så glad i andre mennesker ( bryr seg ikke)

- veldig veldig rolig :huh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm, negative sider? Har hun noen? :)

* Kan være ukonsentrert når det er mye fortyrrelser rundt eller nytt miljø (og det er litt kjipt når man trener mye lydighet, men i perioder kan hun være i storform!)

* Veldig hormonell, mye svingninger, noen ganger dritlat, andre masete og stressete (men egentlig så er hun ikke så ille, det er kortvarig), hun er midt i puberteten nå :)

* Innbilt drektig (men ikke så ille, det ga seg før hun fikk innbilte valper og hun fikk ikke særlig store pupper eller melk)

* Hun er kresen på mat og godbiter, er det ikke bra nok så gjør hun bare jobben halvveis, det eneste som er bra nok er kyllingleverpostei og kyllingpølser til 60 kr pakken

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yaris:

-eiendomsaggresjon(mat,leker)

-veldig usikker på menn(ble sparka som liten:(

-Gir f...når han ikke vil trene mer

-store øreproblemer :D

- kan ikke være alene

Emma:

-Stjeler mat :D

-redd for absolutt alle "døde" ting

-hopper på alle

-dårlig til å avreagere på folk(eks bjeffing)

-psykostressa

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...