Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyrlege besøk.


Taz

Recommended Posts

Ja, da var jeg komt hjem fra Dyrlegen..

Diego likte ikke veterinæren så godt og han motte bæres inn døra til klinikken.

Han knurra til dyrlegen når sku sjekka ledda i bena..

Motte nesten le litt da. (ikke sånn seriøs knurring)

Grunnen til at jeg gikk til dyrlegen var at Diego har da siden jeg fikk han hatt rennende øyne og det har dannet seg sår under øynene..

Fikk vite (som jeg allerede mistenkte, men motte til dyrlegen og ut med 550 kr for å bekrefte det) at han har tette tårekanaler.

Og det er ingenting å gjøre med det. Han kommer antagelig til å slite med dette hele livet. ("FUN!!!")

Han har også litt stive ledd i bena.. Noe som ikke er alvorlig elns, og blir antagelig bedre når han blir voksen..

Han er også litt for tynn.. Selv om jeg har ingen planer om å få han til å gå opp i vekt. (Vil ikke ha en tjukk hund som får ledd problemer)

Fikk medisiner til øynene som jeg skal smøre på øynene og sårene i 1 uke.. Så håper jeg han blir bedre nå.. :D

Har vært en plage med de øynene hans. Syns så synd på han og..

Så nå sitter han i hagen med gule/grønne øyne..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkars Diego :D Tenker på øynene hans. Han kommer til å ha det hele livet, vil han være veldig plaget av det?

Håper kremen bedrer problemet :D Så får dere ha lykke til med neste dylegebesøk, kanskje dere slipper å bære han inn døren? hehe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er ikke så veldig plaget av dette.

Men er ikke så kjekt når han begynner å blø..

Og det renner konstant..

Var litt merkelig det at han ikke ville inn døra. :D

Han har aldri reagert sånn før. Men jeg gikk da til en annen klinikk..

Han ville ikke la veterinæren sjekke han heller.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkar Diego da! Håper han blir bedre med salve da...

Det at han er for tynn, og at du ikke vil fete ham opp... Det er jo svært viktig at en valp ikke er for tynn også da! Da vil den ikke utvikle seg rett, og veksten kan hemmes... Tenkt hvor mye en liten valpe kropp vokser, har den ikke nok næring til det så går det jo ut over helsen hans... Men det er rett som du sier, du bør ikke ha ham altfor tykk heller, for det er skadelig for leddene... En gyllen middelvei er nok det beste!

Hvis dyrlegen mente at han var for tynn, så hadde jeg nok lagt litt på ham...

Når du kjenner ham på sidene så skal du kunne kjenne ribbena, og ryggraden på toppen skal være kjennbar... men du skal ikke kunne klare å telle hvert enkelt ribben...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkar Diego da! Håper han blir bedre med salve da...

Det at han er for tynn, og at du ikke vil fete ham opp... Det er jo svært viktig at en valp ikke er for tynn også da! Da vil den ikke utvikle seg rett, og veksten kan hemmes... Tnkt hvos mye en liten valpe kropp vokser, har den ikke nok bæring til det så går det jo ut over helsen hans... Men det er rett som du sier, du bør ikke ha ham altfor tykk heller, for det er skadelig fo leddene... En gyllen middelvei er nok det beste!

Hvis dyrlegen mente at han var for tynn, så hadde jeg nok lagt litt på ham...

Når du kjenner ham på sidene så skal du kunne kjenne ribbena, og ryggraden på toppen skal være kjennbar... men du skal ikke kunne klare å telle hvert enkelt ribben...

Han er ikke altfor tynn.. Han er bare tynn..

Tror den gyllne middlevei er å holde han omtrent på det han er nå.

Men dyrlegen kjente også på han før han hadde fått mat osv.

Men har fått skryt fra folk som har hund at de syns han er i fin form.

Er så mangen som har hunder som er overvektige.

Syns så synd på de hundene..

Han får nok mat og er aktiv. Vil være veldig forsiktig med dette, da

Chows får lett ledd problemer osv. Og pga det som sto i stamtavlen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkar.. :D

Ingenting å gjøre med tette tårekanaler?!

Vet om flere kaniner som sliter med tette tårekanalar, da spyler vetrinæren kanalene, og da har de alltid fungert helt fint etterpå.

Men vet ikke om det veldig annerledes på hund enn på kanin da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkar.. :D

Ingenting å gjøre med tette tårekanaler?!  

Vet om flere kaniner som sliter med tette tårekanalar, da spyler vetrinæren kanalene, og da har de alltid fungert helt fint etterpå.

Men vet ikke om det veldig annerledes på hund enn på kanin da.

Trodde også at en skulle skylle tette tårekanaler..

Men får så mangen forskjellige svar fra veterinærer at jeg gir opp..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...