Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken kjendis ville du lignet på?


Aya

Recommended Posts

Ja, som tittelen sier, hvilken kjendis kunne du tenkt deg å ligne på? Og hvorfor? Prøv å ikke velge en som er aaaltfor ulik, f.eks Naomi Campbell om du er den lyseste av de lyseste liksom:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja.. Prinsesse Madeleine av Sverige, kanskje? Har faktisk fått høre at jeg ligner.. Eller var det på søsteren? :) Samma det, jeg velger en av de.. :D

Her er Victoria: 1082136493.31021.jpg og her er jeg: Iskogen1.jpg Ikke det beste bildet, men kanskje vinkelen viser at vi har litt samme hake eller noe? Jaja.. kanskje ikke.. ;)

EDIT: ARGH! Sitter på en bærbar som ikke vil samarbeide, dessuten var det vanskelig å finne bilde av både meg og henne, og dessuten svidde rundstykkene seg som jeg skule spise, og dessuten står Tulla i vinduet og brummer på seg selv.. blæh..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ÅÅ! Den var vanskelig... Hmm... Hadde ikke hatt noe i mot å ligne på Charlize Theron jeg heller altså. Andre er vel Angelina Jolie, Beyonce', Mira Craig (syns hun er veldig pen), Evangeline Lilly, Jessica Alba, Eva Longoria.. ovs... Dere ser kanskje litt hva slags kategori jeg vil være i :icon_cry: Dette er jo bare drømming da så klart... Har hørt jeg ligner på idol-Tone, men vet ikke om det stemmer...

Hvis jeg skal velge EN, må det bli Eva Mendes. Syns hun er utrolig vakker på en uvanlig, litt mystisk og ikke så opplagt måte! Elsker smilet hennes..

Får ikke til å legge inn noen bilder...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så er det meg da.. Jeg ville gjerne lignet på Keira Knightley- hun er sexy, vaker, sjarmerende og spesiell- alt på en gang! Ellers synes jeg Mischa Barton er lekker og spesiell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg likner vel ikke akkurat på noen, men skulle gjerne sett ut som Jennifer aniston eller scarlett johansson

Ville ikke likna på angeline jolie faktisk. Syns ho ikke er pen engang. Men smak og behag. :huh:

Det synes ikke jeg heller. Har lite sansen for henne jeg.

Ligner ikke på noen kjendis, dog noen har nevnt jeg er litt lik Mette Marit fra tid til annen (veier bare 100kg mer enn henne da ...) også har noen nevnt jeg ligner litt på Prinsesse Caroline og Stephanie, selv om de ikke er så veldig like.

Men, skulle jeg valgt så ville jeg nok sett ut som Cameron Diaz. Jeg finnr henne veldig sjarmerende og artig. har sansen for smilet hennes og glimtet i øynene, både det jeg har sett av henne på film og det jeg har sett av henne i blader og på intervjuer.

Ellers er Charlize Theron en meget vakker kvinne med en flott kropp, hadde ikke sagt nei takk til å se ut som henne heller. Men man kan bare drømme ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde ikke hatt noe imot å se ut som Cathrine Zeta Jones, Victoria Beckham eller Lana fra smallville.

haha! vi har lik smak altså! Cathrine Zeta Jones og Victoria står øverst her altså! sånn hadde jeg ikke hatt noe imot å se ut altså! :huh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Victoria Beckham??? Da håper jeg dere mener før, når hun både hadde kjøtt på kroppen (i hvert fall litt) og utstråling... Er det noen som har tapt seg er det henne. Hun eier verken sjarm eller et bra utsende mer i mine øyne.

Ellers må jeg si meg enig i de som nevner Sandra Bullock. Hun har både utseende og utstråling. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Victoria Beckham??? Da håper jeg dere mener før, når hun både hadde kjøtt på kroppen (i hvert fall litt) og utstråling... Er det noen som har tapt seg er det henne. Hun eier verken sjarm eller et bra utsende mer i mine øyne.

Ellers må jeg si meg enig i de som nevner Sandra Bullock. Hun har både utseende og utstråling. :)

så enig så enig. Ho blir bare tynnere, ser sur ut hele tiden. og blir bare mer og mer fake :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha! vi har lik smak altså! Cathrine Zeta Jones og Victoria står øverst her altså! sånn hadde jeg ikke hatt noe imot å se ut altså! :P

Jeg hadde heller ikke hatt noe i mot å sett ut som Victoria gjorde FØR. Ikke missforstå meg, jeg elsker den dama, leser blant annet boken hennes nå (anbefales forresten :P ), men alt på henne er faktisk ikke ekte. Hun er kommet inn i en ond sirkel med for mye lankepress, som gjorde at hun fikk mindre pupper, som gjorde at hun tok silikon i både pupper pg lepper osv... Trist men sant :P Hun er veldig pen uansett da!

Mens jeg allerede snakker om henne, så liker jeg ikke det aviser og sladder blader skriver om henne" Hvordan kan de vite hvordan hun egentlig er?? Hvorfor skirver de så mye usaklig dritt som de ikke har peiling på?? Grrr... noe som har irritert meg lenge :P

Takk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...