Gå til innhold
Hundesonen.no

Skolestart


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere!

Da er det skolestart da. Liker det ikke! :)

Jeg har begynt i 1. klasse nå. Drittlei av å bytte skoler! Dette blir 5. gang jeg kommer til helt ny skole hvor jeg ikke kjenner NOEN. Fikk også skikkelig dårlig første intrykk av skolen! I det hele tatt... en dårlig dag!

Hva med dere?

Skrevet

Jeg begynner i morgen :)

Har flyttet 1 time hjemmenfra for at hundene skal ha det bedre mens jeg er på skolen. Bor 4 km fra vei, langt oppi skogen... og skal gå på en kristen internatskole (skal ikke bo på internatet) :rolleyes: Ja, dette kan bli et spennede år ;)

Skrevet

Jeg begynner på Noroff i Stavanger på webdesign neste tirsdag... Jeg har faktisk store forventninger til skolen og miljøet :) Fikk veldig bra inntrykk når jeg var på intervju der for noen mnd siden... Må si jeg gleder meg som en liten unge ;)

Skrevet

Jeg begynte i dag på siste året på ungdomsskolen. Gledet meg ikke akkurat til å begynne igjen etter ferien, men samtidig var det egentlig ganske greit å bare komme i gang så jeg kan bli ferdig med det. :) Ganske fornøyd med timeplanen, og jeg fikk den beste norsklæreren på skolen! Har den sære kontaktlæreren min i bare tre fag og det er supert. Ellers går jeg i klasse med en gjeng enormt umodne fjortiser, men jeg skal vel klare å overleve et år til, hehe, neida...

En helt grei start på noe jeg ser for meg at kommer til å bli et intensivt og slitsomt skoleår, før jeg reiser av sted til videregående.

Skrevet

Jeg går på samme skole som i fjor, dog med masse nye elever i klassen, nye fag og ny klassestyrer. Synes ikke der er så ille jeg da. Går forresten Vk1.. :)

Skrevet

Jeg begynte idag, Helt ny skole, og helt ny linje. (Grunnkurs(vg1) IGJEN)

Klassen er helt grei uten om ei :) ho har gått meg på nærvene allerede (etter bare 2 og en halv time)

Fikk også vite at vi skal på overnattingstur til torsdag, og gleder meg ikke for å si det sånn.

Ellers virker skolen grei, ikke så stor skole med mange elever og det passer meg yppelig.

Vi startet med omvisning på skolen og fjøset etter at lærerne hadde presantert seg og vi hadde blitt inndelt i to klasser.

Om 4 uker får vi PC`ene ;)

Skrevet

Begynte på Universitetet i Stavanger for en uke siden, og selv om det er mye lesing og mye å gjøre, så eeelsker jeg det allerede!

Skrevet

Begynte på vk1 allmenn i dag, samme skole som i fjor. Vi beholdt samme klassen, men mistet 4 og fikk 2 nye. Kan se bra ut dette. Var mindre enn en time på skolen i dag, og starter nok ikke skikkelig før på onsdag. I morgen får vi timeplan og nok litt fag informasjon, også skal vi vise rundt 1. klassingene på skolen.

Skrevet

Kjipt å starte på vg1 igjen da! ;)

Jeg har også funnet noen jenter i klassen som nesten får meg til å spy!

Og særlig når jeg begynner det for TREDJE gang ;) haha, må jo bare le da. Men har aldri bestemt meg for hva jeg skal bli :)

Kan jo si at jeg har påbegynt to vk2 (som det het, andre året assa) linjer også, men som jeg fant ut at ikke passa meg.

Skrevet

Og særlig når jeg begynner det for TREDJE gang ;) haha, må jo bare le da. Men har aldri bestemt meg for hva jeg skal bli :)

Kan jo si at jeg har påbegynt to vk2 (som det het, andre året assa) linjer også, men som jeg fant ut at ikke passa meg.

Uff! Da syns jeg du er sterk!

Det er alltid det jeg er så redd for, så har bare tatt almenn jeg da, men valgt feil skole.

Du får ha lykke til denne gangen! Håper dette passer bedre enn de forige ;);)

Skrevet

Uff! Da syns jeg du er sterk!

Det er alltid det jeg er så redd for, så har bare tatt almenn jeg da, men valgt feil skole.

Du får ha lykke til denne gangen! Håper dette passer bedre enn de forige :);)

Takk takk ;) var ikke gøy å dra på skolen etter over ett halvt år med helt FRI. men håper jeg har valgt riktig nå, (ikke det at jeg aner hva jeg skal bli), men får drive med dyr, også håper jeg at jeg kommer inn på linja jeg ønsker til neste år ;)

Skrevet

Jeg begynte på Vg1 på Foss, allmenn linje. Jeg ble litt skuffet. Likte ikke klassen. Håper at det bare er et dårlig førsteinntrykk og at det bedrer seg etter hvert.

Toller: Ser du bor i Oslo, hvilken skole har du begynt på?

Skrevet

Har begynt på vg1 studiespesialisering på Sandvika vgs ;)

Synes det er litt ekkelt, kjenner omtrent INGEN! Vi får ikke vite klasser før i morgen og det synes jeg er litt dumt, at ikke de har klart å lage ferdig klasser. Menmen, skolen er helt ny, så de må vel unskyldes. Har litt dårlig følelse, og jeg må dra 30 minutter i buss hver dag, hver vei, jeg synes det er litt mye jeg...:)

Uansett, håper det går seg til, og blir bedre etter hvert. Lykke til alle sammen! Skal tenke på dere i morgen ;)

Skrevet

Fortsetter på Bachlorgraden min på Høgskolen i Bodø. Men er litt annerledes i år, for vi tar forelesningene sammen med sosionomene, og jobber i grupper på tverrs av klassene. Gleder meg til å komme skikkelig igang, spesielt med jussen. Masse gøye lover og regler B)

Skrevet

Jeg begynnte på torsdag jeg... På Borgund vgs. lokalitet nørve i Ålesund.

Skal gå Vk1 Design og tekstil, klassen virker helt grei den de tar bare inn 12stk hvert år, så jeg tror nok det skal gå bra. Har jo flytta ut nå, heh skal si det var litt styr me busser og sånn de første dagene. Men det kommer seg vell det og. Bare så kjipt at alle i klassen er flinkere enn meg.. :)

Skrevet

Jeg begynner i morgen ;)

Har flyttet 1 time hjemmenfra for at hundene skal ha det bedre mens jeg er på skolen. Bor 4 km fra vei, langt oppi skogen... og skal gå på en kristen internatskole (skal ikke bo på internatet) :rolleyes: Ja, dette kan bli et spennede år :)

Tror jeg vet hvilken skole det er du skal på. Kjenner ei som går der, i 2. ;)

Skrevet

Begynte i VK2 i dag på samme skole jeg har gått de to siste åra. Liker skolen godt, men seff er det alltid folk man skulle ønske ikke var der :) går allmenn forresten

Skrevet

Begynte på allmennfaglig påbygging, samme skolen som 2 år tidligere.

Første skoledag var helt grei den, men det blir nok et tungt år med mye jobbing..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...