Gå til innhold
Hundesonen.no

Katten min Mons


Cuba

Recommended Posts

Skrevet

Nå som forumet her blitt utvidet tenkte jeg at jeg kan legge ut en skikkelig presentasjon av pusegutten min ;)

Navn: Mons

Alder: født 14.05.99, 7 år gammel

Kjønn: Kastrert hannkatt

Rase: Blanding

Da jeg var 7 år gammel fikk jeg min første katt. Dette var en hunnkatt som fikk navnet Pusil. Da hun var ca ett år fikk hun tre små kattunger. For å gjøre en lag historie kort: Vi fant ingen hjem til de små, så moren og to av ungene ble avlivd. Vi beholdte Mons, som var den eneste gutten i flokken.

Dette var ikke noe moro i det hele tatt! Jeg gråt ofte når jeg la meg, og forestilte meg at de fremdeles levde på himmelen i hver sin stjerne.

Da Mons nærmet seg et år ble han kastrert, det er jeg veldig glad for i dag.

Mons bor for tiden hos mine besteforeldre i Valdres. Bl.a på grunn av at han ikke er noe særlig glad i barn og fordi han er så godt likt av mine besteforeldre. Der lever han i beste velgående, og går ut og inn som han selv vil. Mons og Cuba går overraskende bra sammen. ;)

Mons er ikke den mest kosete katten jeg vet om, men han har da sin sjarm. Er veldig glad i ham, og gleder meg veldig mye til han flytter hjem igjen - som sannsynligvis ikke er lenge til!

Her er noen bilder av ham:

MONSny.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...