Gå til innhold
Hundesonen.no

Sasha- min fotogene Labrador


silver-dog

Recommended Posts

Skrevet

hey folkens, dette er Sasha, labradoren min!

Hun er født 4.nov. og vi fikk henne da hun var 12 uker, nå er hun 9 mnd.

Hun er veldig fotogen så jeg syns jeg har fått noen bra bilder :D

Her har jeg glemt å lukke baderomsdøren så hun har forsynt seg av toalettpapir :D

Bildet er tatt med mobilen min så det er ikke så bra ;P

DSC00862.jpg

en ordentlig modell... Hun elsker snø og på vinteren hadde hun altid snø på snuta

DSCF0015.jpg

...

DSCF0020.jpg

beklager at bildene ble så store, jeg glemte a forminske dem :)

Guest Christine
Skrevet

Nydelig hund :) Kjempe flotte bilder også :D :D

Ser du er ny her: så Velkommen :P

Skrevet

Takk for alle svar! ^^

hmmm jeg vet ikke hvordan man kan redigere det jeg allerede har skrevet så jeg får heller skrive her: Like etter at jeg la inn dette emnet om min Sasha dro jeg til dyrlegen for ho har begynt å halte litt på det ene bakbeinet, jeg fant ut at hun har noe galt med hælen som ikke kan fikses (ho bel født med det) så jeg syns det er bedre for hunden å bli avlivet enn å vokse opp med store smerter... hun skal avlives fredag 1.sept og det gjør meg så vondt :) hun har betydd mye for meg og jeg kan ikke tro at jeg ikke får se henne bli stor! men jeg har måttet tenkt på hva som er best for hunden og ikke for meg..

Skrevet

Så kjempetrist! :) Jeg vet akkurat hvordan det føles, måtte avlive hunden min i mai, og han var litt under 1,5 år.

Det høres ut som en riktig beslutning, så hun får slippe å ha vondt. Se tilbake på tiden du har hatt med henne og tenk at du var utrolig heldig som fikk lov til å få akkurat henne, og at dere har hatt det utrolig fint sammen! =)

Skrevet

Det er den peneste labradoren jeg noen gang har sett! ;)

Er ikke så spesielt gald i labrador som rase, men denne var nyyydelig! ;)

EDIT: Beklager! SÅ ikke de siste innleggene før nå! Huff så trist :) Skjønner deg så utrolig godt. Har opplevd det samme med scäferen Kein, vi måtte avlive pga magesykdom ;)

Skrevet

Så trist du blir nødt til å avlive henne :(:icon_cry:

Men det høres ut som om du gjør det riktige for henne :)

PS. Redigering gjør du ved å trykke på rediger som står nede til høyre ved siden av siter og qoute.

Skrevet

Uff, det var nok en fæl avgjørelse. Men det må vi jo av og til ta når vi først påtar oss et slikt ansvar.

*klem*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...