Gå til innhold
Hundesonen.no

Elwiras hjemmeside


Heidihj

Recommended Posts

Skrevet

Nå har siden min fått en ny layout (eller det er en stund siden, men har ikke skrevet noe om det her før). Siden det er piczo er det dum reklame på den, og det er vanskelig å få siden fin (syns jeg da). Skal snart slutte med piczo og få en bedre side, men det er nok en stund til.

Si hva dere mener om siden, og gjerne tips til forbedring.

www.klikkergolden.moo.no

Skrevet

Synes det ble flott, jeg! Irriterende med reklamen, men det er ikke så mye å gjøre med når man har piczo-side. Kunne bare ønske at teksten kom inni forsideruta når man trykker på linker, ikke at det blir nye sider. Det blir litt rotete. Men ellers er siden kjempefin, og Elwira er nyydelig! :) Har linket til siden din fra hjemmesiden min.

Skrevet

Prøvde på det du sa, men det er nesten umulig med piczo :) det kommer til å ta utrolig lang tid hvis jeg begynner med det (i mitt tempo da soklart). Men på den nye siden min skal jeg bruke frontpage, og da skal jeg få ordna det.

Takk for at du linket meg til, jeg kan linke til deg også :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...