Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighetsstevne?


goJJo

Recommended Posts

Skrevet

Som noen kanskje har fått med seg (hvertfall de jeg snakker med IRL ;)) Så er jeg klar for å finne meg et stevne jeg kan melde meg på for å prøve meg i klasse I. Har planer om å gå i Hamar, men føler ikke helt for å debutere der...

Bor i nærheten av Drammen så det må være noe som ikke er alt for langt unna (1 time, pluss minus i kjørevei)

Skjønner overhode ikke hvor jeg skal finne noe oversikt over hvor og når det skjer sånne ting, langt mindre hvor jeg skal melde meg på :icon_redface:

Noen som kan hjelpe meg litt, kanskje? :D

Skrevet

Jeg kan hjelpe deg så godt jeg kan! gå på www.nkk.no her så på utstilling, og deretter på termin utstilling. Så markerer du lydighet og søker :icon_redface: Så får du opp det som er. Skal ikke være så vanskelig å finne et greit stevne ved drammensområdet. Ellers har man jo agipro... der er det mest agility, men det går ann å melde på lp der og. http://www.norag.com/agipro/ her er den hvertfall. Ellers er det bare å se i Hundesport :D

Skrevet

http://www.nkk.no/cmnkk/public/openIndex/v...D=1093436943389

Her velger du Lydighet på "velg type" og klikker søk. Da får du opp hele terminlisten. Her er det bare å velge og vrake :icon_redface:

Om du velger å melde på et stevne kan du sende påmeldingsblanketten som du finner her: http://www.nkk.no/cmnkk/public/openIndex/v...D=1092136438724 og velger denne: Manuell påmeldingsskjema til utstilling (word doc)

Da får du opp ett skjema du kan fylle ut og sende på mail eller pr post.

Lykke til :D

Skrevet

Tusen takk begge to! :icon_redface:

Nå har jeg finni noen jeg skal melde meg på.

For, øh, det er bare å melde seg på å prøve? :D Er jo helt grønn i detta systemet. Værste som kan skje er jo at man nuller på mye, men sånn kan det jo gå.

Skrevet

Tusen takk begge to! :icon_redface:

Nå har jeg finni noen jeg skal melde meg på.

For, øh, det er bare å melde seg på å prøve? ;) Er jo helt grønn i detta systemet. Værste som kan skje er jo at man nuller på mye, men sånn kan det jo gå.

værre er det ikke :D

Skrevet

En gang må være den første, og med den rasen du har så er det bare dritstilig :icon_redface: Har du tenkt å si hvor og når, eller vil du gjøre det mest mulig i stillhet de første gangene? :D

Skrevet

En gang må være den første, og med den rasen du har så er det bare dritstilig :icon_redface: Har du tenkt å si hvor og når, eller vil du gjøre det mest mulig i stillhet de første gangene? ;)

Ja, det kan bli morsomt ;) Ikke mest BF og se innen lydighet akkurat ;D

Har oppdatert "planer" på siden min, du kan jo titte der. Må jo bare prøve å se hvordan det går. Være forberedt på at det går dritt igrunn :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...