Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighetsstevne?


goJJo

Recommended Posts

Skrevet

Som noen kanskje har fått med seg (hvertfall de jeg snakker med IRL ;)) Så er jeg klar for å finne meg et stevne jeg kan melde meg på for å prøve meg i klasse I. Har planer om å gå i Hamar, men føler ikke helt for å debutere der...

Bor i nærheten av Drammen så det må være noe som ikke er alt for langt unna (1 time, pluss minus i kjørevei)

Skjønner overhode ikke hvor jeg skal finne noe oversikt over hvor og når det skjer sånne ting, langt mindre hvor jeg skal melde meg på :icon_redface:

Noen som kan hjelpe meg litt, kanskje? :D

Skrevet

Jeg kan hjelpe deg så godt jeg kan! gå på www.nkk.no her så på utstilling, og deretter på termin utstilling. Så markerer du lydighet og søker :icon_redface: Så får du opp det som er. Skal ikke være så vanskelig å finne et greit stevne ved drammensområdet. Ellers har man jo agipro... der er det mest agility, men det går ann å melde på lp der og. http://www.norag.com/agipro/ her er den hvertfall. Ellers er det bare å se i Hundesport :D

Skrevet

http://www.nkk.no/cmnkk/public/openIndex/v...D=1093436943389

Her velger du Lydighet på "velg type" og klikker søk. Da får du opp hele terminlisten. Her er det bare å velge og vrake :icon_redface:

Om du velger å melde på et stevne kan du sende påmeldingsblanketten som du finner her: http://www.nkk.no/cmnkk/public/openIndex/v...D=1092136438724 og velger denne: Manuell påmeldingsskjema til utstilling (word doc)

Da får du opp ett skjema du kan fylle ut og sende på mail eller pr post.

Lykke til :D

Skrevet

Tusen takk begge to! :icon_redface:

Nå har jeg finni noen jeg skal melde meg på.

For, øh, det er bare å melde seg på å prøve? :D Er jo helt grønn i detta systemet. Værste som kan skje er jo at man nuller på mye, men sånn kan det jo gå.

Skrevet

Tusen takk begge to! :icon_redface:

Nå har jeg finni noen jeg skal melde meg på.

For, øh, det er bare å melde seg på å prøve? ;) Er jo helt grønn i detta systemet. Værste som kan skje er jo at man nuller på mye, men sånn kan det jo gå.

værre er det ikke :D

Skrevet

En gang må være den første, og med den rasen du har så er det bare dritstilig :icon_redface: Har du tenkt å si hvor og når, eller vil du gjøre det mest mulig i stillhet de første gangene? :D

Skrevet

En gang må være den første, og med den rasen du har så er det bare dritstilig :icon_redface: Har du tenkt å si hvor og når, eller vil du gjøre det mest mulig i stillhet de første gangene? ;)

Ja, det kan bli morsomt ;) Ikke mest BF og se innen lydighet akkurat ;D

Har oppdatert "planer" på siden min, du kan jo titte der. Må jo bare prøve å se hvordan det går. Være forberedt på at det går dritt igrunn :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...