Gå til innhold
Hundesonen.no

Dremel er kommet til Norge


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Bare se her: www.barehund.no

Lurer på om jeg skal spandere på oss en slik en siden Tinka hater klotangen som pesten(enda jeg aldri har klippet feil på henne) får klippe da men hun hater det og ligger å nykker med foten hele tiden :) .

Skrevet

Den var ikke dum! Har samme problemet selv, rykker hele tiden. Og det gjør ikke saken noe enklere at hun nå er fullpelset og klørne er helt tildekket... Men skal tro om den bråke mye?

Skrevet

Den var ikke dum! Har samme problemet selv, rykker hele tiden. Og det gjør ikke saken noe enklere at hun nå er fullpelset og klørne er helt tildekket... Men skal tro om den bråke mye?

Hvis klørne er dekket av hår så kan du ikke bruker dremmelen. Jeg slipte klørne til min dvergschnauzer en stund og jeg måtte klippe pelsen ned mot klørne helt kort.

Skrevet

Jeg klipper alltid pelsen rundt poter før jeg klipper klør så det der blir aldri noe problem.

Rart egentlig med Tinka for når jeg klipper pelsen så er hun rolig men med en gang jeg skal ta klørene så begynner nykkingen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...