Gå til innhold
Hundesonen.no

Dremel er kommet til Norge


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Bare se her: www.barehund.no

Lurer på om jeg skal spandere på oss en slik en siden Tinka hater klotangen som pesten(enda jeg aldri har klippet feil på henne) får klippe da men hun hater det og ligger å nykker med foten hele tiden :) .

Skrevet

Den var ikke dum! Har samme problemet selv, rykker hele tiden. Og det gjør ikke saken noe enklere at hun nå er fullpelset og klørne er helt tildekket... Men skal tro om den bråke mye?

Skrevet

Den var ikke dum! Har samme problemet selv, rykker hele tiden. Og det gjør ikke saken noe enklere at hun nå er fullpelset og klørne er helt tildekket... Men skal tro om den bråke mye?

Hvis klørne er dekket av hår så kan du ikke bruker dremmelen. Jeg slipte klørne til min dvergschnauzer en stund og jeg måtte klippe pelsen ned mot klørne helt kort.

Skrevet

Jeg klipper alltid pelsen rundt poter før jeg klipper klør så det der blir aldri noe problem.

Rart egentlig med Tinka for når jeg klipper pelsen så er hun rolig men med en gang jeg skal ta klørene så begynner nykkingen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...