Gå til innhold
Hundesonen.no

Forferdelig tisselukt


Karris

Recommended Posts

Skrevet

I det siste har det luktet skikkelig vondt av tisset til Yrja. Det lukter ikke bare litt strammere av det enn ellers, men det lukter kjempevondt! Er nesten kvalmende. Begynner å bli bekymret for hva som kan være galt med henne. ;) I tillegg til at det lukter vondt, har hun blitt litt brun i baken. Når hun kommer inn etter at hun har tisset, henger det vond lukt igjen i gangen i lang tid etterpå. Og til og med hellene ute i hagen lukter pyton etter at hun har tisset. Det må da være noe galt med henne? Tiss skal ikke lukte sånn. Noen som vet hva det kan være?

Skrevet

Urinveisinnfeksjon kan det være.

Det kan også være begynnende livmorbetennelse.

Urinveisinnfeksjon var det første som falt meg inn også. Skal ringe til dyrlegen så fort som mulig.

Skrevet

Syns det høres ut som en UVI. Du får forsøke å ta en urinprøve ;)

Håper hun kommer seg snart da :P

Det håper jeg, og!

Takk for svar! Er flott å ha sonen hvor man kan spørre om alt. :P

Skrevet

Ved uriveis innfeksjoner så lukter gjerne urinen en smule sterkere en normalt så jeg tror nokk en tur til vetten er en fordel.

Nå er jeg ikke vandt med slikt på hunder men har 2 unger som har vært plaget og yngste mann er nyreopperert(så en kan vell trygt si at jeg vet hva det er).

Skrevet

Ved uriveis innfeksjoner så lukter gjerne urinen en smule sterkere en normalt så jeg tror nokk en tur til vetten er en fordel.

Nå er jeg ikke vandt med slikt på hunder men har 2 unger som har vært plaget og yngste mann er nyreopperert(så en kan vell trygt si at jeg vet hva det er).

Har aldri opplevd det på hunder før jeg heller, men har hatt det selv. Kan vel ikke helt sammenlignes, men det er ikke noe godt å ha i hvert fall. Verken for menneske eller hund tenker jeg... ;)

Skrevet

Si ifra hva som skjer hos dyrlegen, da.. Jeg sjekket ikke noe lukt osv på Mona, men da hun hadde UVI for ikke så lenge siden så var tisset litt rødlig.

Men når du sier at hun har blitt brunere bak, mener du analåpningen, eller kjønnsåpningen? Er det rumpa, så kan det jo være noe med analkjertlene (også?).

Skrevet

Kommer fra kjønnsåpningen. Litt rødbrun i fanene på bakbeina.

EDIT: Hun drev å akte seg litt en stund, bør nok få tømt analkjertlene på henne, men jeg har faktisk glemt det helt fordi hun sluttet å ake seg. Likevel tror jeg ikke det henger sammen med tissingen hennes. Nå skal ikke jeg si noe bestemt, det får dyrlegen gjøre, men jeg er i hvert fall ganske sikker på at det ikke er analkjertlene som er problemet. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...