Gå til innhold
Hundesonen.no

To tobente, tre firbente.


Alissa

Recommended Posts

Skrevet

Jah...

Da var man kommet innom Hundesonen.

Har virra litt innom her i et par dager nå og da er det vel på tide å presentere seg og sine.

Jeg er 26 år gammel finnmarksjente bosatt i Buskerud.

Gift med verden herligste mann (Glade Glefs) og "mamma" til 3 flotte hunder.

Har holdt på med hunder i 16 år, det hele startet med en flott blandingshund, BorderCollie og Wheatern terrier. Så fikk jeg meg en Australsk terrier hanne, ( han døde da han var 3 år.)Overtok Vorteheren til brodern, hadde en Löwchentispe i omplassering i et halvt år. resten leser dere nedover.

Minstejenta, Alissa, er Autralske terrier tispe på snart 6 år, overtok henne da hun ikke gikk overens med

min tantes andre hunder, hjemme er hun en skikkelig kosehund og mammadalt. Hun rager 25cm over bakken og veier nå 7,5 kilo.

Mellomste, Tunden, er en Glatthåret Foxterrier hanne på 2,5 år. Dette er en energisk liten hund med MYE energi. Det er sjelden eller aldri mulighet å få roet kroppen hans ned når det kommer folk, da hopper han og logrer nesten rumpa av seg.

Minstegutten, Zandile, er ikke så liten, men ung. Han er en Boerboel på 1 år, han er veldig hjemmekjær og har litt mye vaktinstinkt.

Ellers har vi to scorpioner her i huset ( er det noen som vil ha disse dyra, bare ta kontakt).

Og to akvarier, en på 312 liter og et på 128 liter.

Såh... Det var vel det hele.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...