Gå til innhold
Hundesonen.no

To tobente, tre firbente.


Alissa

Recommended Posts

Skrevet

Jah...

Da var man kommet innom Hundesonen.

Har virra litt innom her i et par dager nå og da er det vel på tide å presentere seg og sine.

Jeg er 26 år gammel finnmarksjente bosatt i Buskerud.

Gift med verden herligste mann (Glade Glefs) og "mamma" til 3 flotte hunder.

Har holdt på med hunder i 16 år, det hele startet med en flott blandingshund, BorderCollie og Wheatern terrier. Så fikk jeg meg en Australsk terrier hanne, ( han døde da han var 3 år.)Overtok Vorteheren til brodern, hadde en Löwchentispe i omplassering i et halvt år. resten leser dere nedover.

Minstejenta, Alissa, er Autralske terrier tispe på snart 6 år, overtok henne da hun ikke gikk overens med

min tantes andre hunder, hjemme er hun en skikkelig kosehund og mammadalt. Hun rager 25cm over bakken og veier nå 7,5 kilo.

Mellomste, Tunden, er en Glatthåret Foxterrier hanne på 2,5 år. Dette er en energisk liten hund med MYE energi. Det er sjelden eller aldri mulighet å få roet kroppen hans ned når det kommer folk, da hopper han og logrer nesten rumpa av seg.

Minstegutten, Zandile, er ikke så liten, men ung. Han er en Boerboel på 1 år, han er veldig hjemmekjær og har litt mye vaktinstinkt.

Ellers har vi to scorpioner her i huset ( er det noen som vil ha disse dyra, bare ta kontakt).

Og to akvarier, en på 312 liter og et på 128 liter.

Såh... Det var vel det hele.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...