Gå til innhold
Hundesonen.no

Sett på valp i dag!


Bambii88

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg i all hemmelighet vært å sett på valp :angry: Og h*n er bare såååå søt!

Detaljer holdes hemmelig til senere, har enda ikke bestemt meg for om jeg vil ha h*n enda :o H*n er bare så utrolig vakker, så dere får krysse fingrene for meg. Mulig jeg har ny valp i september! Blir i så fall utstilling, lp og agility hund.

Måtte bare dele litt lykke :P

EDIT:

Hva syns dere om navnene Pebbles (tispe) eller Pepper (hann)?

Skrevet

Guro, det der blir for teit. Jeg skjønner ikke hvorfor du gidder å lage en post og så holde det hemmelig?

fordi, kjære venn :o , jeg skal ha en tråd som jeg kan oppdatere etterhvert som jeg har bestemt meg. Tror de fleste vet rasen, men ønsker ikke avsløre den likevel :P Du får bare smøre deg med tålmodighet, bestemmer meg rundt nkk bjerke :angry:

Skrevet

si hva da? skjønner ikke helt hva du mener jeg nå :unsure::D

er jo greit å skrive at man gleder seg :D

Skrevet

Hehe, synes det er greit at du deler din glede med oss! :D

Lykke til, håper alt går som det skal!

Holde det hemmelig så leeenge du vil!

*later som jeg ikke er nysgjerrig i det hele tatt*

Skrevet

Kan vel avsløre rasen da :)

Tysk undervannshund, kjøpt akvarium og greier B)

jeg hjalp til med å velg mellom den rosa eller blå, men det er hemmelig frem til neste helg B)

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...