Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringtrening denne uka/helga


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Det er meldt veldig varmt framover nå, men det går da an å enten ha ringtrening seint på kvelden eller finne et skyggefullt sted, ha med masse vann og holde ut allikevel.

Både Kira og Tinka (og Stine og jeg) trenger ringtrening. Jeg har bestemt meg for å melde meg på utstilling, om det er noen god ide vil vise seg. Uansett, er det flere som blir med på ringtrening en dag snart? Fredag f.eks? Forslag til sted?

Skrevet

Jeg kan ikke på fredag eller lørdag(utstilling), men blir gjerne med en annen gang :angry:

Kan dra med meg Kay(julebrus) her inne.

Skrevet

Ja, men hvor? Jeg bare lurte på om vi ikke kunne ha det litt nærmere meg? Hehe :angry: Forslag, jeg trenger sårt ringtrening, og har tid i dag. Kom med plass og klokkeslett dere, så skal jeg nok klare å komme meg dit :o

Skrevet

Jeg er ikke særlig kjent på andre siden av byen, så du får komme med forslag til ringtreningssted (eneste forslaget jeg har er Statoilbygget, men jeg er fleksibel til å ha ting andre steder enn der for en gangs skyld :angry: ). Så lenge jeg kan ta buss dit er jeg fornøyd.

Klokkeslett? Halv sju? Kan selvsagt koordineres litt med busser osv.

Skrevet

Så da har vi i kveld, da?

Dere får som sagt komme med stedforslag, for jeg er ikke godt nok kjent på andre siden av byen til å foreslå noe. Eneste forslaget mitt er Granåsen egentlig.

Skrevet

Så da har vi i kveld, da?

Dere får som sagt komme med stedforslag, for jeg er ikke godt nok kjent på andre siden av byen til å foreslå noe. Eneste forslaget mitt er Granåsen egentlig.

Granåsen er en mulighet, så kan jo evt hundene og avkjøle seg i vannet. Vi kan og ha det på fotballbanen bak der jeg bor (jeg bor på flatåsen), hvis du husker den banen. Da kan vi jo evt slappa av og ta oss drikkepause og evt ispause hjemme hos meg. Ellers så vet jeg faktisk ikke om såå veldig mye plasser der det er gunstig. Men må veldig innrømme at det hadde vært fint å hatt det på denne siden av byen, spesielt denne gang siden jeg nettopp sluttet på jobb og skal på jobb igjen klokken 8 i morgen og at det er litt komplisert for meg å komme meg til andre siden av byen. (det blir det jo for dere nå da :D)

Men hvis det absolutt blir nedstemt, så skal jeg klare å komme meg der vi evt skal være.. Uansett klokkeslett passer for meg, men selvfølgelig kommer ann på hvis/om jeg må ta buss da..

Skrevet

Jeg tar gjerne bussen til andre siden av byen, vi har jo som oftest treff og treninger på denne siden av byen at det ikke har noe å si. Granåsen høres egentlig ganske greit ut, der er det jo både asfalt og gress å trene på + vann de kan bade i...

Mamma kan kjøre meg sånn at jeg er i Granåsen ca halv åtte, passer det for dere ift buss osv?

Så tar jeg enten nia eller sjua hjem igjen, kommer meg vel hjem på et eller annet vis.

Skrevet

Jepp, vi sier det sånn. Halv åtte i Granåsen. Buss tar jeg også hjem igjen.

Da skal jeg gå og lade opp litt batterier til kameraet mitt jeg (om jeg finner laderen, arg).

  • 2 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

Noen som blir med på ringtrening før Søndag?

Altså, jeg vet at Match Show ikke er noen big deal, men vil liksom bare forbedre meg mest mulig.. :)

Dessuten så nærmer hundefestivalen og steinkjer utstilinga seg.. :)

Skrevet

I`m in! :) trenger treningen før steinkjer, og det vi trenger å trene på er flere hunder i en ring..og masse forstyrrelser rundt ringen..

er ledig hele denne uka. ;)

EDIT: har ikke mulighet til skyss, så buss er eneste løsning for meg hvertfall..med andre ord kommer jeg meg ikke til granåsen osv. (gidder ikke bytte buss ;) )

Skrevet

Hva med lørdag formiddag? (og da mener jeg formiddag, fra ettermiddagen og utover kan jeg ikke)

Marie, kan du ta tog eller er det upraktisk? For i såfall kunne vi jo hatt det på Statoil, det er jo femti meter fra togstasjonen liksom. Fint å trene der er det også.

Vi trenger også ringtrening.

Skrevet

Lørdag formiddag høres helt supert ut for min del :huh:

Vi trenger sårt trening til hundefestivalen, så den er jeg med på :P

Skrevet

Så...

Når i morgen blir det da?

Passer nok best for meg hvis vi tar det ved Statoil bygget, slik som Ingvild foreslo ;)

Guest Christine
Skrevet

I en annen tråd ble det nevnt at jeg kunne og ta ting i egne hender så:

I morgen på statoil bygget klokken 13.? eller 14.00?

(Trenger litt hjelp til og kjenne og føle på bikkja mi også!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...