Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder slått ihjel


Julebrus

Recommended Posts

Skrevet

Huff... Det er helt forferdelig.... Hvis hundene til folk hadde rabies så kunne vel de ha fått beskjed om at hunden må avlives? Og da gjøre det på en mer human måte? Men det er vel ikke nok penger til det <_<

Skrevet

Tja, vi snakker jo om Kina da - landet der myndighetene er villige til å gjøre det meste og det verste mot også MENNESKENE. La dem leve i en så sinnssyk forurensning, for eksempel, at de dør som fluer eller blir deformerte og syke... eller nekter dem å få mer enn et barn, slik at noen foreldre velger å drepe sine nyfødte pikebarn (noensinne undret dere over hvorfor de eneste barna som adopteres til Norge fra Kina er jenter, med mindre de ikke er gutter med et handikapp?). Det ER ikke lenger siden enn 1989 at landets myndigheter massakrerte flere hundrede ubevæpnete demonstranter på Den himmelske freds plass (!), og fortsatt foregår forfølgelse.

http://www.dagbladet.no/magasinet/2004/06/03/399597.html

Å forvente at et slikt land skal behandle DYR humant... kan virke hinsides.

Nå hadde de iallfall en slags "legitim" grunn - nemlig rabiesutbruddet. Men de kverker jo hunder over en lav sko i Beijing også, som trivelig forberedelse til OL - bare for at byen skal se "pen og pyntelig ut".

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=115117 (der bruker de forøvrig samme bildet)

I den saken, som er fra juni, kommer følgende oppfordring:

"Per-Anders Svärd i Djurens Rätt oppfordrer idrettsstjerner til å boikotte OL i Peking: - Sportsstjernene må forstå at overgrepene skjer i deres navn. Hadde det ikke vært for OL ville dette aldri ha skjedd, sier Svärd til VG."

Men tidligere har jo norske idretts"helter" på besøk i Korea moret seg med å spise hund, selv om dyrevernorganisasjoner har påpekt at disse "mathundene" drepes på bestialsk vis for å smake bedre...

Blir dere opprørt, så sjekk ut ulike dyrevernorganisasjoner - norske eller internasjonale, som gærningene i PETA, som iallfall klarer å få medieomtale nok til at vanlige folk hører om dette - for å finne ut hvordan dere bør protestere. Husker fra Korea-greia at enkelte av disse samarbeidet med koreanske dyrevenner, om ikke annet, så for å oppmuntre dem til å holde ut.

For det er det ENESTE oppløftende jeg kan se når det gjelder slike lands behandling av dyr... at det finnes NOEN mennesker med følelser og empati der, som er glade i dyr som annet enn mat.

Skrevet

Det er faktisk eldgammelet nytt, så en nesten lik artikkel på en internasjonal side for mange måneder siden med de samme bildene.

Skrevet

rabies er en god grunn til å avlive hunder, men det skal alikevel gjøres humant, og en kverker ikke alle bikkjene i byen av den grunn..

gammelt nytt, kanskje, men likefullt sant,dyrevern i Asia er en vits..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...