Gå til innhold
Hundesonen.no

Steinkjer 2.septebmer


MarieR

Recommended Posts

  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine

Ååå.. Jeg og vil stille hund :o:P

Vel, naboene med hunder er på ferie, men jeg skal spørre omcjeg kanskje kan stille ei lita Dachs tispe. Vil også stille på festivalen.. Dumt at settere ikke får stille ;)

Veel, Marie later som om hu ikke kjenner meg, fordi jeg skal stille i barn & hund. Også på festivalen... :P Kjersti blir med..

Edit: Kanskje jeg skal stille i lydighet? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååå, hvilken adresse var det? dobscot@ eller noe?

Jada, den kommer nok :wub:

Ja, det var den...

Men jeg ser nå at jeg ikke har fått bekreftelse, men bare den autosvar greia... Trodde jeg hadde fått bekreftelse på begge, men... (dobbelutstilling på oss vettu. :o)

Men for å si det sånn.. jeg har ikke fått bekreftelse når jeg har sendt til den dama før heller. Hun har ganske mye med utstillinger å gjøre, men er kjent for å være treig.. Ikke alltid man får startnr i tide heller... Men påmeldt er man... Det beste er vel egentlig å ringe å spørre når det gjelder denne dama!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Noen som har fått PM?? Når er det egentlig vanlig at PM kommer ut? en ukes tid før utstillingen?

En ukes tid er vanlig ja, men ikke med hun som har ansvaret for PMène osv nå desverre..

Hun er kjent for å være treig og fler og fler har sluttet å bruke henne.

Hver gang jeg har meldt på og hun har hatt ansvaret så har jeg enten fått PM etter at utstillinga har vært, eller ikke i det heletatt! :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nope... Og etter hva Cavalita sier så får jeg den nok aldri heller :rolleyes:

Drar jo oppover i morra jeg, og den er jo adressert hit :P Så den ser jeg nok lite til.

Jamen..får vi stillt om vi ikke får PM da? er hundeklubben klar over at denne dama ikke burde hatt noe i et slikt verv og gjøre?! Kjenner jeg blir litt sint jeg altså..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen..får vi stillt om vi ikke får PM da? er hundeklubben klar over at denne dama ikke burde hatt noe i et slikt verv og gjøre?! Kjenner jeg blir litt sint jeg altså..

Jada, men det blir vel en helsikes kø ved innsjekking/sekretariat fordi mange må hente startnummer osv. Da blir jo hele hensikten med PM borte, for det er jo nettopp for å spare seg for sånt arbeid. Blir jo evig lang kø...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei nå... er det mulig..fy søren..håper jeg enten har fått PM ( er ikke hjemme..) eller at jeg ikke møter på hu derre med ansvaret, for da vet jeg jammen ikke hva jeg gjør! Kan ikke fatte og begripe at en hundeklubb lar henne ha dette vervet, hvertfall om hun har rotet det til osv før! :P

Blir så sint..men da får vi ta med kvittering, og så blir det føørste og siste gang jeg stiller steinkjer med denne personen som ansvarlig hvertfall..hun fortjener ho ikke ei krone av lønna si..!

grr..en smule opp topic da :P Siden en del av dere har stilt på steinkjer før, er utstillingsplassen fin? Så det var ved en VGS :P Underlag? gress, asfalt, grus?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei nå... er det mulig..fy søren..håper jeg enten har fått PM ( er ikke hjemme..) eller at jeg ikke møter på hu derre med ansvaret, for da vet jeg jammen ikke hva jeg gjør! Kan ikke fatte og begripe at en hundeklubb lar henne ha dette vervet, hvertfall om hun har rotet det til osv før! :P

Blir så sint..men da får vi ta med kvittering, og så blir det føørste og siste gang jeg stiller steinkjer med denne personen som ansvarlig hvertfall..hun fortjener ho ikke ei krone av lønna si..!

grr..en smule opp topic da :P Siden en del av dere har stilt på steinkjer før, er utstillingsplassen fin? Så det var ved en VGS :P Underlag? gress, asfalt, grus?

Såvidt jeg husker så er det grus. :P

Hun har ansvaret på MANGE utstillinger, men fler og fler har sluttet å bruke henne nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til deg som lurte på dette med pengene så tror jeg du må ha en vetrinærattest for å få igjen noen penger. Skal ikke garatnere dette men tror ikke du får igjen noen penger uten vetrinærattest.

Jeg sitter også å venter på PM. Bli liksom litt nervøs for om alt kom frem og vi ble påmeldt for vi meldte på siste dagen. Er jo også litt greit å vite når en skal stille om det er kl 9 eller 10 og hvor mange andre som stiller i rasen. Må jo forbrede seg litt på konkuransen. banana

Håper og krysser fingrene for at PM kommer i dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
×
×
  • Opprett ny...